Szymon Komasa i Joanna Kulig w pełnej humoru interpretacji utworu „Piosenka jest dobra na wszystko”

„Piosenka jest dobra na wszystko” to preludium absolutnie wyjątkowego projektu, w którym
Szymon Komasa wraz z wybitnymi aranżerami, solistami, wokalistami i orkiestrą dokonuje reinterpretacji kultowych utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Pierwszy singiel to pełna wdzięku i humoru odsłona utworu „Piosenka jest dobra na wszystko”, którą wykonuje wraz z
Szymonem Komasą – Joanna Kulig, utalentowana aktorka i wokalistka. Wspólnie, dzięki swojemu talentowi i charyzmie, podtrzymują niepowtarzalny klimat oryginalnej piosenki, nadając jej niesamowity charakter. Za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było „podnieść ludzi na duchu (…) i dawać nadzieję na dobry dzień”. Jego wizję artystyczną wspaniale realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua.

   

Projekt „Szymon Komasa – Kabaret Starszych Panów. Laboratorium” jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem – LABORATORIUM, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna „mikstura”.  Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem  wyjątkowi artyści jak:  Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król – w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek – jako autorzy aranżacji.

Jak mówi Szymon Komasa:
Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi. Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje – w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami – jak to w laboratorium – zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła. 

Idea projektu, która przyświecała Szymonowi, spotkała się z życzliwą reakcją Fundacji Wasowskich: Cieszymy się, że te utwory żyją, bo są po prostu piękne. Trudno znaleźć w polskiej muzyce rozrywkowej tyle genialnych połączeń tekstu i muzyki, ile stworzyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski – uznali Monika i Grzegorz Wasowscy.

Nagrania z Santander Orchestra odbyły się w nowoczesnej sali koncertowej „Nowa Miodowa” pod kierunkiem znakomitych dyrygentów – Krzysztofa Herdzina i Radosława Labahua.
Santander Orchestra to autorski program skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków, wspierający rozwój ich karier. To nie tylko orkiestra, ale przede wszystkim projekt edukacyjny, łączący praktykę muzyczną na najwyższym poziomie z dodatkowymi zajęciami zwykle pomijanymi w tradycyjnym kształceniu.

Ekskluzywny projekt, realizowany we współpracy z Santander Bank Polska oraz Allegro w roli mecenasów muzycznego przedsięwzięcia, uświetni rocznicę 65-lecia Polskich Nagrań oraz 55-lecie emisji ostatniego odcinka „Kabaretu Starszych Panów”. Premiera albumu będzie miała miejsce 22 października, czyli niemal w rocznicę nadania pierwszego programu Kabaretu pt. „Wieczór I – Popołudnie Starszych Panów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!