Sam Fender pięknie śpiewa o chłopakach i ich ojcach

Nowy, jesienny singiel „Spit Of You”

Sam Fender zaprezentował nowy utwór „Spit Of You”, który bezwarunkowo musi znaleźć się na wszystkich jesiennych playlistach. – To piosenka o chłopakach i ich ojcach – wyjaśnia muzyk z Newcastle.
Pełna subtelności, melancholijna piosenka zapowiada drugi album Angika „Seventeen Going Under”, który ukaże się 8 października.

„Spit Of You” to – jak zresztą większość płyty „Seventeen Going Under” – osobisty utwór płynący prosto z serca. W piosence Sam Fender analizuje relację, jaka łączy go z ojcem, ubierając własne doświadczenia i wspomnienia w uniwersalne przemyślenia.
To piosenka o chłopakach i ich ojcach. Za inspirację posłużyła moja relacja z ojcem – tłumaczy artysta. – To piosenka o tym, jak trudno nam, jako facetom, było wyrazić, co czujemy do siebie. O tym, że jabłko pada niedaleko od jabłoni, a im jestem starszy, tym więcej w sobie widzę z niego, szczególnie jeśli chodzi o bycie upartym. W drugiej połowie utworu opowiadam, jak widziałem go z babcią, kiedy odeszła. Jak zobaczyłem w nim syna i zrozumiałam, że chcę spędzić z nim, jak najwięcej czasu. W sumie, to moje wyznanie miłości do niego.
„Spit Of You” to już czwarty singiel promujący nową płytę „Seventeen Going Under”. Wcześniej Sam Fender zaprezentował utwór tytułowy oraz „Aye” i „Get You Down”.
Choć cały album jest znacznie bardziej osobisty niż wyśmienicie przyjęty debiut „Hypersonic Missiles”, na „Seventeen Going Under” Sam zawarł również wiele trafnych, uniwersalnych obserwacji. To odważna i inspirującą płyta – taka, jaką tworzą najlepsi songwriterzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *