Pierwszy winyl Czwórki – „The Best Of Będzie Głośno!”

Audycja radiowej Czwórki „Będzie Głośno!”, która w tym roku obchodzi pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka. 8 października do sprzedaży trafi winyl „The Best Of Będzie Głośno!”. Znalazły się na nim utwory zwycięzców poprzednich edycji konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno!”, a także innych debiutantów. Czwórka na cały październik przygotowała szereg audycji specjalnych wokół płyty oraz projektu „Będzie Głośno!”.

Audycja Czwórki „Będzie Głośno!” oraz towarzyszący jej konkurs „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” skierowane są do młodych niezależnych twórców i wykonawców, którzy, oprócz możliwości zaprezentowania swych nagrań w Czwórce i rozmowy podczas audycji „Będzie Głośno!” dostają raz w roku szansę debiutu płytowego poprzez udział w konkursie.

W tym roku akcja obchodzi pięciolecie. Prezentem, który Czwórka sprawiła swoim słuchaczom z tej okazji, jest wydawana właśnie na winylu płyta. Damian Sikorski, prowadzący audycję, a także pomysłodawca i juror konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” podjął się trudnego zadania i wybrał po jednym utworze każdego z czterech zwycięzców i dodatkowo siedem innych nagrań ze wszystkich lat, które znalazły się na jubileuszowej, kolekcjonerskiej płycie winylowej wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

W dniu premiery, 8 października, w „Będzie Głośno!” od godz. 18.00 wywiady z popularnymi zespołami i wokalistami, którzy zadebiutowali w audycji (m.in. Bass Astral x Igo, Odet, Mery sPolsky, Marta Zalewska, Arek Kłusowski, Sonbird) oraz podsumowanie pięciu lat listy przebojów „Będzie głośno!”.

Przez cały tydzień, od 11 do 15 października w paśmie „Muzyczny Lunch” codzienna prezentacja utworu z płyty oraz album do wygrania przez słuchaczy w ramach płyty tygodnia.

We wtorek 19 października wyjątkowe wydanie audycji „12 cali na godzinę” ­– dziennikarze Czwórki zaprezentują swoje ulubione płyty winylowe oraz opowiedzą o premierowym krążku.

W „Będzie Głośno!” 22 października – odsłuch winylu Czwórki. W programie rozmowy z artystami, którzy znaleźli się na płycie i słuchaczami, którzy chcieliby zdobyć album „The Best Of Będzie Głośno!”. Audycja będzie dodatkowo transmitowana na facebooku stacji.

Tydzień później, 29 października, do czwórkowego studia zawita laureat 4. edycji konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” – zespół Myasta. W programie wywiad z muzykami oraz koncert na żywo, który odbędzie się w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!