The Lathum podbili Wielką Brytanię. Poznajcie następców Arctic Monkeys i The Smiths

The Lathums to najświeższa gitarowa sensacja z Wielkiej Brytanii.

Dziennikarze już porównują ich Arctic Monkeys i The Smiths, a fani szturmem ruszyli kupić pierwszą płytę „How Beautiful Life Can Be”. Debiutancki album kwartetu zadebiutował na szczycie brytyjskiej listy sprzedaży.

To wyjątkowy dzień, jesteśmy numerem 1 i wszyscy się o tym dowiedzą – ekscytują się muzycy The Lathums. – Oszałamiające doświadczenie, ale nasza podróż dopiero się zaczyna. Nasza i naszych fanów, bo wybieramy się w nią razem.
„How Beautiful Life Can Be” to zaledwie piąta w tym roku debiutancka płyta, która dotarła na najwyższą pozycję zestawienia w UK. Anglicy zdobyli serca słuchaczy szczerymi, pełnymi optymizmu, gitarowymi numerami. Piosenkami o złamanym sercu i okazywaniu miłości nieznajomym. Utworami o wytrwałości, nadziei i braterstwie, takimi jak singlowe „The Great Escape”, „Oh My Love”, „Fight On”, „I’ll Get By”, „I See Your Ghost” i „I Know That Much”.

Na czele zespołu stoi Alex Moore, który już stał się wzorem współczesnego frontmana. Partnerują mu Scott Concepcion na gitarze i z zamiłowaniem do stylu Johnny’ego Marra, basista Jonny Cunliffe oraz perkusista Ryan Durrans.
Jedną z pierwszych osób, która poznała się na talencie The Lathums był Tim Burgess, czyli wokalista The Charlatans, który latem 2019 roku zaproponował im miejsce na będącej pod jego kuratelą scenie na festiwalu Kendal Calling. Rok później zespół gościł już w popularnym brytyjskim talk show, „Later… With Jools Holland” i znalazł się wśród nominowanych do prestiżowego plebiscytu BBC Sound Poll 2021, w którym typowani są artyści, którzy mają największe szanse zdobyć sukces w nadchodzącym roku.
Kiedy The Lathums mieli zdobywać Wielką Brytanię porywającymi koncertami, nastała pandemia. Zespół wykorzystał jednak ten czas, najlepiej jak można, wchodząc do studia Parr Street w Liverpoolu, gdzie pod okiem producentów Jamesa Skellya i Chrisa Taylora nagrał debiutancki album “How Beautiful Life Can Be”.
Ich pełna młodzieńczego niepokoju, ale i nadziei muzyka przywołuje skojarzenia z dokonaniami takich wykonawców jak The Smiths, Orange Juice, The Housemartins czy Aztec Camera, ale także Elvis Presley czy Patsy Cline.
Lista utworów “How Beautiful Life Can Be”:
1. Circles Of Faith
2. I’ll Get By
3. Fight On
4. How Beautiful Life Can Be
5. The Great Escape
6. I Won’t Lie
7. I See Your Ghost
8. Oh My Love
9. I’ll Never Forget The Time I Spent With You
10. I Know That Much
11. Artificial Screens
12. The Redemption Of Sonic Beauty
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/359274/d494d007e3052ef793f06db6832091e2.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *