Błażej Król tworzy przestrzeń dla młodych twórców polskiego podziemia

Błażej Król tworzy przestrzeń dla młodych twórców polskiego podziemia. Trwa nabór do Tygrysy Records

Rozepchnął się łokciami we własnej wytwórni i zyskał rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej, by zrobić miejsce dla niezależnych twórców polskiego undergroundu. Błażej Król, który rok temu stworzył wraz z Darią Zawiałow i Igo hymn Męskiego Grania, dziś zaprasza do współpracy niedostrzeganych wcześniej przez szeroką publikę artystów, którzy są alternatywą dla polskiej alternatywy.

Tygrysy Records, bo tak nazywa się nowo powstała wytwórnia muzyczna, to platforma, która zaprasza twórców wielu dziedzin. Rzecz jasna, kręgosłupem całego projektu jest muzyka, ale ma ona przyciągnąć i skupić również twórców wizualnych – tak Błażej Król wypowiadał się ostatnio na instagramowym live. Obecnie do Tygrysów należy już czterech artystów:

Najnowszy “nabytek”, czyli Franz Egal z singlem “O co chodzi?”. Jego melodyjne, słodko-gorzkie piosenki są raczej osobiste, a w swoich tekstach często stara się uporać z własnymi lękami i eksploruje męską wrażliwość. Muzycznie inspirują go zapętlenia, pieśni kościelne i italo disco.

EURODANEK – wywodzi się ze sceny wixapolowej, jego muzyka leży na pograniczu alternatywy i dance, a estetyka wizualna zakrawa o uliczny rap i teledyski z lat 90. Jeszcze w tym roku ma ukazać się cała płyta, którą zapowiada singiel “Moja era”.

Ewa Sad – dawna wokalistka i basistka zespołu Sorja Morja, członkini warszawskiej Polonii Disco, teraz skupia się na swoim solowym debiucie. Trzeci singiel Ewy “Angelo”  zapowiadający nadchodzącą płytę to mroczny witch rap o społeczno-politycznym nacechowaniu.

Chair – międzynarodowy duet multimedialnych artystów: Cura i Hubert Kurkiewicz. Ich pierwszy singiel “happiness” to piosenka o milionie dróg do szczęścia. Cukierkowy post punk miesza się z shoegaze’em po to, by w eklektyczny sposób pokazać trud, z jakim wiążą się próby dążenia do bycia szczęśliwym.

Drobne Niepokoje – świeżaki w Tygrysach, nowy zespół, duet Wojciecha Brożka i Magdy Turłaj, z legendarnej gorzowskiej sceny, która wydała na świat takie zespoły jak Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze, Orzeł i Reszka czy UL/KR. Ich nowy przebojowo-nostalgiczny materiał, w tym pierwszy singiel “Drobne Niepokoje”, jak mówią słuchacze: “wchodzi mocno”.

Tygrysy Records zostawiają otwarte drzwi, choć nie wiadomo na jak długo. Można się do nich zgłaszać mailowo pod adres tygrysy@art2music.pl lub na instagramie @tygrysy.records.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!