Takiego wodzireja chciałaby mieć każda młoda para!

Arkadiusz Jakubik jako Wodzirej. „Wesele” w kinach od 8 października. Muzyka weselna do filmu w dostępna.

„Wesele” to przewrotna płyta z weselną muzyką disco-polo do najnowszego dzieła Wojtka Smarzowskiego, a Wodzirej to barwna postać z tego filmu, w którą jako aktor wciela się Arkadiusz Jakubik. Słychać na niej, że panowie wyraźnie puszczają do nas oko. Bo ta płyta to sowizdrzalsko-gorzki żart.
Na tym albumie przeniesiemy się na prawdziwy plan zdjęciowy i usłyszymy koncertowy zapis filmowego wesela Anno Domini 2021, gdzie gromada podchmielonych gości tańczy i szaleje jak na rockowym koncercie w rytm śpiewanych przez Wodzireja coverów disco-polo. Rozbawią nas, może zażenują, jego nieprzyzwoite żarty czy sprośne konkursy i harce, które prowadzi z druhnami w roli głównej. Jednak na tej szalonej imprezie pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas.
Na tym weselnym koncercie, tak jak w całym filmie, przaśna współczesność zderzy się z dramatyczną przeszłością. Będą tam pojawiać się jej duchy: przedwojenny ksiądz, hitlerowski oprawca, stalinowski siepacz czy duch Szewacha Weissa. Jak mówi sam Smarzowski, jego najnowszy film ma być: „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”. Warto uważnie posłuchać tej płyty w całości i przenieść się w wyobraźni do świata Smarzowskiego, której Wodzirej jest jednym z istotnych elementów. Sam Jakubik o najnowszym efekcie współpracy ze Smarzowskim mówi tak: „To najbardziej oryginalna propozycja aktorska jaką dostałem w ostatnim czasie. Śpiewanie disco-polowych hitów na planie filmowym było całkiem zabawne. „Biały miś” to w końcu klasyka. Aktorzy świetnie się bawili, czułem się zupełnie jak na rokendrolowym koncercie. Ale najważniejsze dla mnie jest to, że zagrałem w filmie, który poruszy sumienia Polaków i wbije każdego widza w fotel. Dla mnie ta płyta jest częścią tego filmu”.

Czy to znaczy, że Jakubik będzie teraz w czerwonym, cekinowo-brokatowym smokingu jeździł po Polsce z disco-polowymi koncertami jako Wodzirej? Bynajmniej. To jego kolejna aktorska rola. Tym razem wydana na płycie.
Autorem aranżacji jest Olaf Deriglasoff. Za warstwę liryczną, oprócz oryginalnych disco-polowych tekstów, odpowiada Wojtek Smarzowski.
Spis utworów:
1.PIERWSZY TANIEC
2. DZIĘKUJĘ CI
3.JEŹDŹCY APOKALIPSY
4. I TAK KOCHAM CIĘ
5. HOŁD PRUSKI
6. MOJA EX
7. NA CZOŁG!
8. WESELICHO
9. BARBAROSSA
10. KIEDYŚ TO BYŁO
11. NADMUCHANY KONDOM
12. ZOŁZA
13. BITWA POD GRUNWALDEM
14. PIĘKNA CYGANKA
15. MISIA DAWAJ
17. SKĄD DOJEŻDŻASZ?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *