Closterkeller & Landscape of Souls zagrali w Leśniczówce Rock’n’Roll Cafe [RELACJA]

9 października (sobota), w Leśniczówce Rock’n’Roll Cafe, ponownie wystąpił zespół Closterkeller – niekwestionowana legenda i czołowy przedstawiciel klimatycznego rocka w Polsce. Tym razem,  jako ich  support zagrała zabrzańska formacja Landscape of Souls. Oba koncerty odbyły się w pół plenerze. Nadejście chłodnych wieczorów nie przeszkodziło jednak fanom w dobrej zabawie, bo koncerty obu formacji solidnie rozgrzały atmosferę.

Tuż przed godziną 20.00, Landscape of Souls przywitali się z publicznością utworem Niezłomny, by następnie zaprezentować publiczności utwory takie jak Dlaczego czy Still the Same. Obecni na próbie zespołu nie mieli wątpliwości, że u boku Landscape of Souls pojawi się także Anja Orthodox. Wspólnie, choć nie pierwszy raz, wykonali Krakowski Spleen (Maanam), co skutecznie przyciągnęło publiczność bliżej sceny.

Koncert zespołu Closterkeller, w skład którego wchodzą Anja Orthodox (wokal), Adam Najman (perkusja), Michał Rollinger (klawisze), Michał Jarominek (gitara), rozpoczął się od energetycznego W moim kraju. Fani żywiołowo zareagowali na pojawienie się nowego członka, którego zresztą nie trzeba nikomu przedstawiać. Po sześciu latach, w szeregi Closterkeller wstąpił ceniony basista – Krzysztof Najman. Podczas występu standardowo nie zabrakło doskonale znanych kawałków takich jak Agnieszka, Na krawędzi czy Władza. Oprócz nich usłyszeć można było Patrząc jak toniesz, Miraż, Nero, Królowa, Kiedy latam z albumu Nero, Ogród półcieni, Nocarz, Dwie połowy z Aurum czy Pryzmat i Pora iść już drogi mój z Bordeaux. Propozycje z Viridian to natomiast Król jest nagi oraz Strefa ciszy, zagrana w ramach jednego z bisów. Na setliście, ku uciesze fanów, znalazł się także Violette, który po latach zagrany z Krzysztofem Najmanem niewątpliwie na długo zostanie w ich pamięci.

W cieszącym się szerokim uznaniem, chorzowskim klubie Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe (aleja Muzyków 1), tej jesieni odbędzie się jeszcze kilka muzycznych spotkań, m.in.:

15.10 TURBO i Hope
16.10 Black Night By Mara vol V
06.11 Cochise
19.11 GUTEK / Fish Basket

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *