Piotr Rzeka wypływa na szerokie wody ze swoim pierwszym albumem „INTERWAŁ”

Rap, r&b czy może pop? Zdecydujcie sami…

Piotr Rzeka to songwriter i wokalista niepoprawnie zauroczony różnorodnością brzmienia współczesnego r’n’b, hip-hopu i jakościowego popu. W dotychczasowej karierze występował na scenie między innymi z Natalią Przybysz, Mary Komasą czy Anią Rusowicz. Występując pod anglojęzycznym pseudonimem Peter River w ramach programu My Name Is New, nakładem Kayax Publishing wydał swój singiel „An ordinary man flew higher”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności oraz został doceniony chociażby przez Piotra Stelmacha w programie Offensywa. W 2013 roku towarzyszył również krakowskiemu producentowi Robertowi M a.k.a. Rozbójnik Alibaba w procesie twórczym jego albumu „Bal Maturalny”, dogrywając instrumenty m.in. obok Jana Borysewicza do utworu “Dożylnie” który osiągnął poziom ponad 9 milionów wyświetleń.

Debiutancka płyta ,,INTERWAŁ’’ wyprodukowana przez Marcina Gizę to mieszanka energetycznych przebojów i nastrojowych elektronicznych ballad podszytych tekstami o hip-hopowym sznycie i niebanalnymi harmoniami. Artysta przekonuje, że tak naprawdę w jego twórczości chodzi o życie, takim jakim jest ono na co dzień. Chodzi o to co fascynuje i przeraża. Każdy człowiek przecież coś czuje, dlatego jego muzyka wcale nie musi być dla wybranych, wręcz przeciwnie, jest to muzyka dla wszystkich, muzyka która porusza rozum i serce.

„INTERWAŁ” to album o czasie, o oddechu między jednym a drugim, o skumaniu tego co było i tego co ma być. – mówi Artysta.

Na debiutanckim albumie wśród gości można usłyszeć wschodzące gwiazdy nowej alternatywy: duet Jan Serce oraz zjawiskowego Koko Die, na co dzień współtworzącego zespół Clock Machine.

Wydawnictwo promuje singiel „Dym”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!