„Lista jest tylko jedna”. Nowa Lista Piosenek 357 i koncert dla Słuchaczy

WYSTĄPIĄ ZAWIAŁOW, ORGANEK, ZALEWSKI. SPECJALNY UDZIAŁ EWY BEM.
„Lista jest tylko jedna”. Nowa Lista Piosenek 357 i koncert dla Słuchaczy
  • “Lista jest tylko jedna” – to hasło promujące nową formułę Listy Piosenek 357 – jednej z najbardziej lubianych audycji w ramówce Radia 357.
  • W ramach jej promocji Radio 357 organizuje specjalny koncert dla Słuchaczy i Patronów, który odbędzie się 26 października.
  • Koncert jest też realizacją pierwszego celu zbiórki na Patronite – podziękowaniem Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz.
  • Wydarzenie będzie transmitowane na antenie oraz w mediach społecznościowych (video).
  • Na scenie wystąpią: Daria Zawiałow, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski.
  • Zaplanowano także specjalny udział Ewy Bem.
  • Będzie można usłyszeć wersje utworów w unikatowych aranżacjach Andrzeja Smolika – przygotowanych specjalnie na tę okazję.
  • Kluczową zmianą w LP357 jest uruchomienie systemu do głosowania.
  • Pierwsze notowanie wyłonione online – 29 października. 
“Lista jest tylko jedna” – podsumowanie i nowe otwarcie
Lista Piosenek 357 to jedna z najbardziej lubianych audycji w ramówce Radia 357. W każdy piątek o godz. 19:00 Marcin Łukawski prezentuje zestawienie najpopularniejszych utworów. Do tej pory słuchacze wyłaniali je głosując na kartkach pocztowych. Od kilku miesięcy trwały prace nad systemem głosowania online. Zostanie on uruchomiony w piątek, 22 października.
– I właśnie 22 października zrobimy ostatnią audycję w dotychczasowej formule. Będzie to podsumowanie wszystkich czterdziestu notowań “Listy na kartki”. Zaprezentujemy utwory, które od stycznia cieszyły się największą popularnością wśród słuchaczy. W ten sposób zamkniemy ten etap i otworzymy nowy. Kolejne notowanie będzie miało nr 1 i zostanie wyłonione w całości przez społeczność Patronów, głosujących po raz pierwszy online. Wyniki zaprezentujemy 29 października – mówi Marcin Łukawski, prowadzący LP357.
Nowy kształt LP357 promuje hasło “Lista jest tylko jedna”.
Koncert transmitowany online
W ramach promocji nowej Listy Piosenek 357 ekipa Radia 357 organizuje specjalny koncert dla Słuchaczy. Jest on podziękowaniem Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz. Organizacja takiego wydarzenia została zapowiedziana na samym początku zbiórki środków na uruchomienie Radia 357.
– Z powodu pandemii musieliśmy poczekać z realizacją koncertu. Robimy go teraz. Będzie kameralny, bo takie okoliczności, ale to nie liczba krzeseł na widowni ma tu znaczenie. Tak naprawdę przygotowaliśmy miejsce dla każdego – cały koncert będzie transmitowany, także w formie video. Bo to jest święto wszystkich Słuchaczy i Patronów. Nieliczne miejsca na sali zajmą twórcy i przyjaciele Listy oraz mecenasi i Patroni, którzy wybrali próg wsparcia gwarantujący udział. A kilkadziesiąt podwójnych zaproszeń przekazaliśmy na aukcję charytatywną. Uzyskane w ten sposób środki w całości trafią do Fundacji Kultury bez barier. Dzięki temu dobro od Patronów, którzy nas finansują popłynie dalej – mówi Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za ofertę programową.
Podczas koncertu wystąpią: Daria Zawiałow, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski oraz Ewa Bem.
– Udział Pani Ewy Bem to dla nas wielkie wyróżnienie i wielka radość. Zadbaliśmy, by koncert miał unikatowy przebieg i został z nami na długo. Dlatego zwróciliśmy się do Andrzeja Smolika, autora oprawy muzycznej Radia 357 i specjalisty od tego typu artystycznych spotkań. Przygotował absolutnie wyjątkowe aranżacje utworów. Tak nie brzmiały i nie zabrzmią już nigdzie indziej. Wśród nich utwór finałowy. Powiem to, mimo, że to trochę wyświechtane określenie – to będzie petarda – mówi Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.
Koncert poprowadzą dziennikarze Radia 357 – Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski. Do sfinansowania koncertu Radio 357 pozyskało honorowych mecenasów: Santander Bank Polska i Otodom.
34 tysiące uprawnionych do głosowania
Lista Piosenek 357 będzie tak jak do tej pory dostępna dla każdego – jak wszystkie audycje Radia 357. Notowanie będzie wyłaniała społeczność 34 tysięcy Patronów, korzystając z przygotowanego specjalnie do tego celu systemu do głosowania online.
– Za nami tygodnie prac programistycznych, konsultacji, testów. Pozornie to nieskomplikowany projekt. Ale już po spisaniu specyfikacji, która zajęła nam kilkadziesiąt stron wiedzieliśmy, że to poważne zadanie. I sześciocyfrowy budżet. Ale tu nie było miejsca na kompromisy. Chcieliśmy mieć przejrzysty, stabilny i bezpieczny system. Szczególnie istotna była jego odporność na próby nieuczciwego głosowania z wielu kont. Dlatego zdecydowaliśmy, że głosowali będą Patroni. To duża, 34-tysięczna społeczność, zweryfikowana podczas płatności na Patronite. To też osoby, dzięki którym system mogliśmy stworzyć. Uznaliśmy, że zasada “wszyscy słuchają – Patroni głosują” będzie najbardziej fair – mówi Ewa Mieczławska z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za prace nad głosowaniem online.
Pierwsze notowanie wyłonione online przez Patronów pojawi się na antenie 29 października.
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Antoni Grudniewski, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.
Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3000 odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4000 godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.
Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 34 000 Patronów przekazuje ponad 688 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.
Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!