The Lumineers zainspirowani latami 90. i MTV

Indie-folkowo-rockowa formacja The Lumineers zaprezentowała drugi singiel z nadchodzącej płyty „Brightside”. Po utworze tytułowym, do sieci trafił „Big Shot” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem.

Wszyscy jesteśmy ważniakami (big shots) w swoich historiach – wyjaśnia wokalista, gitarzysta i współzałożyciel The Lumineers, Wesley Schultz. – Tymczasem ostatnie 18 miesięcy nauczyło nas pokory. Klip zainspirowany jest latami 90. i opowieściami z teledysków, które oglądaliśmy na MTV.

„Brightside” to pierwsze wydawnictwo The Lumineers od ponad dwóch lat i najbardziej spontaniczne, radosne muzyczne przedsięwzięcie w historii zespołu. Premierę płyty wyznaczono na 14 stycznia.
Za produkcję krążka „Brightside” odpowiada wieloletni współpracownik The Lumineers, Simone Felice. Współproducentem oraz inżynierem dźwięku, który odpowiadał również za miks został David Baron. Materiał powstał podczas dwóch sesji zimą i wiosną 2021 roku w należących do Barona studiach Sun Mountain w Boiceville, w Nowym Jorku. Zestaw wypełnia dziewięć utworów, do których współzałożyciele Wesley Schultz i Jeremiah Fraites zaprosili wspierających ich podczas koncertów muzyków Byrona Isaacsa i Lauren Jacobson, a także uznaną chórzystkę Cindy Mizelle (Bruce Springsteen, Dave Matthews Band), Jamesa Felice’a z The Felice Brothers oraz wziętą autorkę piosenek, Dianę DeMuth.
The Lumineers mogą pochwalić się nie tylko dwiema nominacjami do Grammy, ale i pięcioma nominacjami do Billboard Music Awards. Ponadto zasłynęli równie energetycznymi, co intymnymi koncertami, w tym na tak kultowych imprezach jak festiwale Glastonbury czy Fuji Rock.
Zespół The Lumineers niedawno wydał EP-kę „Live from the Last Night of Tour” zarejestrowaną podczas ostatniego, wyprzedanego show epickiej trasy promującej „III”.
Lista utworów „Brightside”:
1. Brightside
2. A.M. Radio
3. Where We Are
4. Birthday
5. Big Shot
6. Never Really Mine
7. Rollercoaster
8. Remington
9. Reprise
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/361312/c74d842b4253e9b045618cf49c76098d.png

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!