„Poza schematami”– BlackKay wydała swój pierwszy solowy mini album

Kasia Bieńkowska to rockowa wokalistka, która od roku działa solowo pod pseudonimem „BlackKay”. Dzisiaj na Spotify i innych platformach streamingowych  opublikowała swój pierwszy solowy mini album zatytułowany „Aquarius”, a na jej kanał YouTube „wleciał” nowy singiel pt. „Orion”, który doczekał się teledysku połączonego z tzw. „lyric video”. Płyta będzie też dostępna w wersji fizycznej.

Kasia „BlackKay” Bieńkowska jest szerzej znana w rockowej społeczności jako głos grupy White Highway kojarzonej z muzyką w stylu hard’n’heavy z lat ’80. Ponadto, wokalistka udziela się także jako jeden z trzech głównych wokali memoriału Ronniego Jamesa Dio, jest też organizatorką „Still Of The Night – 80s Rock Live Show” – retro imprezy poświęconej hair-metalowym zespołom z lat ’80.

Pierwsza solowa płyta BlackKay jest jednak zupełnie inna od tego, co robiła do tej pory. Można na niej znaleźć piosenki kojarzone z indie rockiem, jak również klasyczny gitarowy sznyt, a nawet trochę bluesa. Dlaczego aż taki miszmasz?

  • Nie chciałam zamykać się w jednej szufladzie. Do tej pory wszyscy, którzy słyszeli White Highway i widzieli nas na scenie porównywali mnie np. z Doro – pewnie ze względu na blond włosy (śmiech). Doro i cały ten nurt rocka z lat ’80 to szuflada, w której tkwiłam przez jakieś 8 lat. Tworząc muzykę na „Aquariusa” chciałam pokazać inne odcienie mojej twórczości, inaczej zaśpiewać (i zagrać :)), ale przede wszystkim marzyłam, aby wreszcie „przetransportować” muzykę z mojej głowy do rzeczywistości. Czuję się z tym związana tym bardziej, że każdą piosenkę stworzyłam od początku do końca, jednocześnie uczestnicząc przy kreacji partii każdego instrumentu. Mam świadomość, że nie wszyscy wejdą do mojej solowej bajki i nie każdemu spodoba się to, co robię. Jednak cieszę się, że wreszcie postawiłam ten pierwszy krok na nowej muzycznej drodze. Szczerze mówiąc nie myślałam, że kiedykolwiek uda mi się zamknąć tę EPkę 🙂 Fajnie, że wreszcie mogę się nią z Wami podzielić uzasadnia BlackKay.

Współautorem singla “Deep Blue” jest Paul Polish Gromadzki, który na płycie odpowiada za partie gitarowe i basowe (oprócz Bring Me The Light i Światło.Cień, które na basie zagrał również Marek Majewski). Na perkusji udzielał się Przemek Pawlas. Miksem i masteringiem zajęli się: Marian Lech (Orion, Insane, Deep Blue + mastering końcowy), Andrzej Karp (Deep Blue) oraz Marek Majewski (Bring Me The Light i Światło.Cień).

  • Nic by się nie udało, gdyby nie pomoc tych świetnych chłopaków – muzyków, realizatorów, po prostu ludzi, którym zależy, aby zrobić wszystko najlepiej jak potrafią. Dziękuję z całego serducha za trud i pracę włożoną w ten projekt, bo ze mną nigdy nie jest łatwo (śmiech). Ta płyta nie ma jednego brzmienia, jest trochę składanką, ale to idealna metafora tego, kim jestem teraz. Jestem poskładana z różnych inspiracji muzycznych, ale wiem, w którą stronę zmierzam. Chodźcie ze mną na na ten krótki spacer w gwiazdy konstelacji Wodnika 🙂 – podsumowuje BlackKay.

Album „Aquarius” w wersji online można odsłuchać na Spotify i w innych platformach streamingowych (Deezer, Tidal, iTunes i inne). Wersję fizyczną można nabyć bezpośrednio u BlackKay. Strefa Music Art. jest patronem medialnym płyty.

Zachęcamy do sprawdzenia BlackKay w social mediach:

Facebook: https://www.facebook.com/BlackKayOfficial

Instagram: https://www.instagram.com/blackkay.music/

Spotify: https://open.spotify.com/artist/2jw6HlAkOPFy1CAu9SujWc/discography

Youtube: https://www.youtube.com/c/BlackKayOfficial

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *