Bluesmani z Warszawy znowu w więzieniu!

Do sieci trafił właśnie drugi teledysk bluesowego duetu N/N. Warszawscy muzycy wraz ze swoją ekipą kręcili na terenie opuszczonego więzienia.

Dawny Zakład Karny w Łęczycy to miejsce z historią liczącą kilka wieków. Od czasów średniowiecznych działał tam klasztor, który następnie włączono do zabudowy więziennej. Pracujący tam niedawno archeolodzy odkryli wiele fascynujących skarbów. Znaleziska z tego roku sugerowały, że może znajdować się tam miejscu pochówku Kazimierza II Łęczyckiego, brata króla Władysława Łokietka.

W tym pełnym sekretów i legend miejscu N/N nakręcił nastrojowy obrazek do utworu “Zbrodnie kuchenne”. Autorska piosenka składa się z historii kobiety, które dokonują zbrodni nie mogąc znieść przedłużającej się przemocy domowej. Za każdym razem, gdy utwór pojawia się na koncertach muzycy apelują do słuchaczy by nigdy nie lekceważyli niepokojących oznak “za ścianą” i byli uważni na ludzi dookoła. Żeby pomóc trzeba najpierw zauważyć.

Zobaczcie teledysk “Zbrodnie Kuchenne”

Muzycy zapowiedzieli, że mają w planach kolejne teledyski, jednocześnie kontynuują koncertowanie. Aktualną rozpiskę występów można znaleźć na stronie: Facebook.com/piosenkikryminalne
Zapraszamy także do oglądania pierwszego z więziennych teledysków – “Poza prawem”:

O zespole:
N/N to duet grający bluesa. W repertuarze mają piosenki między innymi Johnny’ego Casha, Nicka Cave’a czy The Doors. Piosenkom towarzyszą opowieści o mrocznych zakątkach ludzkiej natury, każda z nich jest powiązana w jakiś sposób z muzyką.

N/N to nawiązanie do policyjnego określenia “nieznana z nazwiska” dotyczącego niezidentyfikowanych ofiar przestępstw.

Skład:
Łukasz Bołdyn (śpiew)
Miłośnik Elvisa Presleya oraz gotyckiego rocka, koneser kina grozy i kultury kamp, głos zespołów The Poisoned Hearts oraz Fright Night

Błażej Grygiel (gitara)
Od ponad 20 lat związany z muzyką. Gra blues (N/N), heavy metal (Crystal Viper), folk (Wilczełyko), a czasami pisze muzykę do gier fabularnych, planszowych i komputerowych (Zew Cthulhu RPG, Wyprawa za Mur i inne historie). Zawodowo jest dziennikarzem, podcasterem, a ostatnio zajmuje się także rynkiem gier video.

www.facebook.com/piosenkikryminalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!