PREMIERA VIDEO: Tupolev – Święty Spokój

W piątek 22.10 na oficjalnym kanale YouTube zespołu Tupolev zagościł teledysk do utworu „Święty Spokój”. To już trzeci obraz promujący debiutancki krążek ostrołęckiego składu pt. „Ślepy/Głuchy/Niemy”. Samodzielnie wydany album trafił do sprzedaży w maju bieżącego roku.

TUPOLEV to pięcioosobowa grupa grająca starego, dobrego rocka z domieszką heavy metalu. To właściwy adres dla fanów soczystych gitarowych riffów, chwytliwych polskich tekstów i wpadających w ucho melodii. Zespół serwuje słuchaczom muzykę charakterną, niepokorną i wzbudzającą silne emocje… Pozytywne emocje! W obecnych, przesyconych konfliktami i podziałami czasach stanowi niezbity dowód na to, żeby nie oceniać książki po okładce – oto pod nazwą zespołu subtelnie nawiązującą do wydarzeń, które przed laty trwale poróżniły polskie społeczeństwo, kryje się energetyzujący, rozgrzewający serca muzyczny płomień, który dodaje sił, wprowadza w dobry nastrój i – przede wszystkim – łączy zamiast dzielić. Zespół regularnie pojawia się na scenie i udowadnia, że zna się na swoim rzemiośle i wie, jak zrobić hałas.

„Święty spokój” – takim tytułem opatrzony jest ostatni utwór z tracklisty wypuszczonego niecałe pół roku temu debiutanckiego albumu Tupoleva. Właśnie do tego kawałka powstał najnowszy, trzeci w dorobku zespołu teledysk. Utwór niesie optymistycznie nastrajający przekaz: w czasach, w których świat pędzi do przodu w zawrotnym tempie, a ludzie niesieni są bezwolnie jego prądem, warto niekiedy zatrzymać się na chwilę, aby odnaleźć tytułowy spokój – tu i teraz, ciesząc się z małych rzeczy i doceniając piękno ulotnej chwili. Za produkcję klipu odpowiada duet IP Werno Visuals, natomiast montażem zajął się Przemysław Werno.

„Ślepy/Głuchy/Niemy” to wydawniczy debiut Tupoleva, na który składa się dziesięć autorskich kompozycji, zbliżonych do siebie formą oraz ogólnym pomysłem. Całość materiału została zagrana żywo i szczerze, z ukłonem w stronę rockowych lat .80, ale jednocześnie bez ograniczenia tylko do tej dekady. Dystrybucją krążka zajęło się wydawnictwo Godz Ov War Productions, natomiast w studiu utwory zarejestrowane zostały pod okiem gitarzysty zespołu, Przemysława Cikacza, który odpowiada również za miks i mastering płyty. Wszystkie dotychczasowe teledyski grupy – najnowszy „Święty spokój”, tytułowy „Ślepy/Głuchy/Niemy” oraz „Potrzebuję krwi” – można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube zespołu. Cały album dostępny jest do odsłuchania na serwisach streamingowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *