KWARTET PROFORMA zapowiada płytę z piosenkami Leonarda Cohena / KAZIK STASZEWSKI na pierwszym singlu “Prawie Tak Jak Blues”

„Prawie tak jak blues” to pierwszy singiel promujący nową, długo wyczekiwaną przez fanów płytę „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest” nagraną w 2018 roku. Premiera płyty odbędzie się 5 listopada. Do nagrania tego utworu Kwartet ProForma zaprosił Kazika Staszewskiego. Lider Kultu wczuwa się w rolę Leonarda Cohena, śpiewając nową wersję „Almost Like the Blues” z dobrze znanego polskim fanom albumu – „Popular Problems” z 2014 roku:

Album Kwartetu ProForma zawiera 10 piosenek autorstwa kanadyjskiego poety i piosenkarza Leonarda Cohena w nowym tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Do współtworzenia projektu zespół zaprosił znane osobowości polskiej sceny rockowej: Arkadiusza Jakubika („Oto jest”), Romana Kostrzewskiego („Mój tajemny świat”), Tomasza „Titusa” Pukackiego („Chcesz zrobić ciemniej”) oraz Kazika Staszewskiego („Prawie tak jak blues”). 

Wydaniu albumu towarzyszyła zbiórka funduszy w serwisie odpalprojekt.pl. Zespół musiał wykupić gotowy materiał od dużej wytwórni płytowej, która sfinansowała nagrania w 2018 roku – po czym wycofała się z wydania płyty.

Na wspierających projekt czekały wspaniałe nagrody, wśród których znalazł się cieszący ogromną popularnością ekskluzywny koncert Kwartetu ProForma z Kazikiem, płyty z autografami czy lekcja muzyki z wybranym członkiem zespołu.

Zbiórka okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ zebrano aż 148% procent wymaganej kwoty 30 000 złotych. W zbiórce wzięło udział prawie 200 wspierających, którzy łącznie wpłacili 44 243 złote.  

Premiera albumu zapowiadana jest na 5 listopada 2021 roku. Płyta ukaże się nakładem poznańskiego wydawnictwa OSKAR na CD oraz winylu. Natomiast już 29 października ukaże się drugi singiel z płyty – „Mój Tajemny Świat” na którym występuje Roman Kostrzewski!

Muzyka dostępna będzie na wszystkich wiodących platformach streamingowych oraz na Youtube. Obecnie posłuchać jej można na:

Amazon Music https://music.amazon.com/albums/B09JPG68YB

Spotify https://open.spotify.com/album/4m0r3FiR6HwZSnfYup7Ibr

YouTube https://www.youtube.com/watch?v=prLSkjia8bM 

Równocześnie z nowym singlem rozpoczął się preorder albumu na: www.IndependentMusicMarket.com. Płyta dostępna jest do zakupu na CD oraz winylu w dwóch wersjach kolorystycznych: transparent violet, oraz black&white

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!