Marek Dyjak – premiera albumu „Na wzgórzu rozpaczy” oraz singla i lyric video „Nocnoautobusowa”

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej, ostatniej w karierze płyty Marka Dyjaka pt. „Na wzgórzu rozpaczy”. Trasa promująca płytę planowana jest na luty 2022 rok. Płyta powstała dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił także w teledysku pod tym samym tytułem wraz Markiem Dyjakiem.

Utwór „Nocnoautobusowa” to drugi singiel promujący płytę. Słowa i muzykę do utworu skomponował Jacek Kleyff. Za programowanie, instrumenty klawiszowe i akordeon odpowiada Marek Tarnowski, trąbka – Jerzy Małek, gitara – Sławomir „Guadky” Gladyszewski, altówka – Andrzej Czapliński.

Marek Dyjak to polski muzyk wykonujący muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Zadebiutował na scenie w latach 90. Samotnik, indywidualista, określany czasem mianem polskiego Tomy Waitsa.
Drodzy Państwo, to moja trzynasta i ostatnia płyta w twórczości muzycznej. Nadal będę śpiewał o miłości, bo zawsze o miłość mi chodziło. Cieszę się, że mogłem zrealizować ten projekt we współpracy z moim serdecznym przyjacielem, Januszem Palikotem. Ta płyta to owoc naprawdę ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania muzyków i twórców, którzy ze mną pracują, marki Tenczyńska Okovita i wielu mi bliskich osób. Dziękuję każdemu za wsparcie i pomoc. Wasz Dyjak”.

Płyta „Na wzgórzu rozpaczy” ma charakter nostalgiczny, typowy dla twórcy. Zawiera utwory: „Nocnoautobusowa”, „Mistrz i Małgorzata 2021”, „List od nieznanego poety”, „Czarodziejska góra”, „Dwadzieścia do dziesiątej 2021”, „List a właściwie dwa”, „Szofer”, „Kołysanka dla Olgi 2021”, „Dublet” oraz utwór „Na wzgórzu rozpaczy”, do którego klip został stworzony we współpracy z wieloletnim przyjacielem Marka – Januszem Palikotem. Jego premiera odbyła się we wrześniu.

Tracklista:

  1. Na wzgórzu rozpaczy
  2. Nocnoautobusowa
  3. Mistrz i Małgorzata 2021
  4. List do nieznanego poety
  5. Czarodziejska Góra
  6. Dwadzieścia do dziesiątej 2021
  7. List a właściwie dwa
  8. Szofer
  9. Kołysanka dla Olgi 2021
  10. Dublet

 

Producentem i właścicielem nagrań jest Marek Dyjak oraz marka Tenczyńska Okovita.
Dystrybucja: Agora Muzyka

Sprzedaż płyty trwa na stronie kulturalnysklep.pl oraz w salonach i na stronie empik.com.
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99172-Na-wzgorzu-rozpaczy-wersja-z-autografem.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!