Dzieci PRL-u udostępnili teledysk do kawałka “Manipulacja”

Dzieci PRL-u to polski zespół rockowy, mający swoją siedzibę w Ridgewood, Queens, NY.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z polskiej historii, gdzie przed 1989 rokiem, Polska była za żelazną kurtyną. Muzyka była jedną z form rebelii przeciwko systemowi politycznemu, a punk rock głównym jej nurtem. Kreatywność tych czasów wpłynęła na zespół i ich interpretacje muzyki.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, od spotkania grupy przyjaciół, zafascynowanych muzyką i swoimi polskimi korzeniami. Swoją działalność rozpoczęli od grania coverow artystów z czasów PRL-u. Pierwszy koncert w 2010 roku w polskim klubie na Brooklyn i ogromny pozytywny odbiór, zapewnił im rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej w NY.

Rok 2017 był przełomowy i ważny, ze względu na wydanie i promocje ich pierwszego studyjnego albumu „Rymowanki”. Ich indywidualny, wyrazisty styl muzyczny stworzył składankę 7 oryginalnych piosenek w przystępnej do odbioru formie.

W 2020 roku zespół rozpoczął cykl cotygodniowych live streamow na ich kanale YouTube, gdzie na żywo w każdy czwartek można oglądać ich występy.

Tworząc własną muzykę, grając supporty przed popularnymi zespołami z Polski oraz wiele aktywności charytatywnych, ugruntowało pozycje Dzieci PRL-u na polsko-amerykańskiej scenie muzycznej.

Dzieci PRL-u rozwijają się jako zespół i społeczność , ale co ważniejsze, dążą do wzmocnienia polskich kulturalnych korzeni w Nowym Yorku i nie tylko.

Zdjęcia nakręcono w Nowym Jorku i Filadelfii, 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!