Marek Niedźwiecki rozpoczął pierwsze notowanie Listy Piosenek 357

8 300 GŁOSUJĄCYCH ODDAŁO 75 207 GŁOSÓW. 1000 NOWYCH PATRONÓW W 4 DNI.
Marek Niedźwiecki rozpoczął pierwsze notowanie Listy Piosenek 357
  • W ciągu tygodnia 8 300 Patronów oddało 75 207 głosów na pierwsze notowanie Listy Piosenek 357.
  • Audycja w nowej formule wystartowała 29 października o godz. 19:00. 
  • Rozpoczął ją Marek Niedźwiecki i utwór “I’ll find my way home” w wykonaniu duetu Jon and Vangelis. 
  • Pierwszą część audycji poprowadzili wspólnie Marcin Łukawski i Marek Niedźwiecki.
  • Każde notowanie to łącznie 42 najpopularniejsze utwory. Głosujący wybierają 35 piosenek do zestawienia głównego i 7 do kategorii “O mały głos”. Wszystkie prezentowane są w piątki między 19:00 a 22:00.
  • Nową formułę audycji promuje hasło “Lista jest tylko jedna”.
  • Podczas notowania padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera 36 tysięcy osób. 
  • Oznacza to wzrost o 1000 nowych Patronów od rekordu odnotowanego 26 października, podczas transmisji koncertu.
  • Radio 357 jest obecnie największym projektem finansowanym społecznościowo – zarówno pod względem liczby Patronów jak i kwoty wsparcia.
“Lista jest tylko jedna”. Marek Niedźwiecki z zespole LP357.
Udział Marka Niedźwieckiego w pierwszym notowaniu LP357 do końca pozostawał tajemnicą. 29 października tuż po godz. 19:00 Słuchacze niespodziewanie usłyszeli jego głos. “Witam serdecznie, Marcin Łukawski, miło mi będzie przedstawić pierwsze notowanie Listy Piosenek 357. Od jakiegoś czasu pracuję nad tym, żeby upodobnić się głosem do Marka Niedźwieckiego. Chyba mi się to coraz bardziej udaje” – tymi słowami Marek Niedźwiecki rozpoczął historyczne, pierwsze notowanie audycji.
Tuż potem wyemitowany został utwór “I’ll find my way home” w wykonaniu duetu Jon and Vangelis. W 1982 roku zajął on pierwsze miejsce podczas I notowania Listy Przebojów Trójki.
– Co jakiś czas chętnie zastąpię Marcela. On nadal będzie głównym prowadzącym, ja będę wpadał w najmniej spodziewanych momentach. Dostawałem i dostaję wiele próśb o to, by czasem głos Niedźwiedzia wrócił podczas Listy. Jestem wdzięczny Patronom, że tak solidarnie są z nami. Skoro mogę się za to dodatkowo odwdzięczyć, myślę, że powinienem to zrobić. Cieszę się na te spotkania – mówi Marek Niedźwiecki.
8 300 Patronów oddało 75 207 głosów
Lista Piosenek 357 w nowej formule została wyemitowana po raz pierwszy w piątek, 29 października o godz. 19:00. Patroni radia co tydzień wybierają 42 utwory, korzystając z nowego systemu do głosowania online. Przez pierwszy tydzień zagłosowało online 8 300 osób z 69 krajów. Oddali ponad 75 tysięcy głosów.
– To znacznie więcej niż się spodziewaliśmy. I mocny sygnał, że społeczność Listy zebrała się pod nowym radiowym adresem. Dostajemy mnóstwo maili, komentarzy i sygnałów, że spotkania w piątki wieczorem to dla Słuchaczy ważny punkt w tygodniu. W piątek zwyczajnie nie dawaliśmy rady na nie odpisywać. Wspólnie chcemy tworzyć tę audycję, szukać ciekawych debiutów i trzymać rękę na muzycznym pulsie. Będziemy rozwijać formułę Listy, bo czujemy ogromny potencjał tego formatu. Pojawią się m.in wykonania na żywo w trakcie audycji w ramach Garażu 357. Pracujemy też już nad rozwojem samego systemu do głosowania – m.in. o możliwość odsłuchania fragmentów utworów – mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę Piosenek 357.
W ciągu 4 dni przybyło 1000 nowych Patronów
Podczas piątkowego notowania padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Liczba Patronów osiągnęła rekordowe 36 tysięcy osób. Oznacza to, że od wtorku, 26 października przybyło 1000 osób wspierających Radio 357 comiesięcznymi wpłatami.
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.
Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3000 odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4000 godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.
Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 36 000 Patronów przekazuje ponad 700 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.
Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!