AREK KŁUSOWSKI ZAPRASZA DO “PAPIEROWEGO DOMU”

Do sieci trafił właśnie “Papierowy dom” – nowy singiel Arka Kłusowskiego wraz z teledyskiem, w reżyserii Miłosza Sakowskiego. Utwór pochodzi z albumu “Lumpeks”, a w serwisach streamingowych oprócz standardowej wersji, pojawiło się także wykonanie akustyczne.

Arek Kłusowski to młody wokalista, ale również kompozytor, tekściarz i osobowość sceniczna. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. W 2019 roku wydał swój pierwszy album “Po tamtej Stronie”. Dwa lata po muzycznym debiucie, czyli w maju tego roku – Arek zaprezentował “Lumpeks” wraz z singlami “Antarktyda”, “Idealny Syn” i tytułowym “Lumpeksem”

Płyta została świetnie przyjęta zarówno przez krytyków muzycznych, jak i słuchaczy. Singiel “Idealny Syn” zajął czołowe miejsca na radiowych listach przebojów, był też nominowany w konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top TVN Festiwal i otrzymał nominację podczas festiwalu na Przebój Lata RMF FM i Polsatu. Czwartym utworem promującym wydawnictwo jest “Papierowy dom”. Singiel można posłuchać w znanej już wersji z albumu, jak i akustycznej – zarejestrowanej podczas specjalnej live sesji dla Radia Zet.

Zobacz klip do utworu “Papierowy dom”:

Utwór „Papierowy dom” to manifest pokazujący, że wchodzimy we własną głowę i często mamy pozamykane pewne ujścia, błądzimy w smole. Utwór mówi o tym, że czasami trzeba spojrzeć poza horyzont, który się kształtuje. Często żyjemy według schematu i myślimy, że nasze życie zawsze będzie tak wyglądać, a powinniśmy przeżyć je na maksa, wycisnąć jak cytrynę. „Papierowy dom” pokazuje, że wszystko jest bardzo łatwopalne i ruchome, a jedna sytuacja może wywrócić całe życie do góry nogami. W takim papierowym domu prędzej czy później każdy z nas się znajdzie lub już się znalazł. Ważne, aby ten dom nie spłonął i pozwolił przedrzeć się przez codzienne trudności. dodaje Arek Kłusowski.

Teledysk do utworu wyreżyserował Miłosz Sakowski, który nie pierwszy raz współpracował z Arkiem. To on odpowiedzialny jest też za klip do “Idealnego syna”, a “Papierowy dom” jest jego kontynuacją, a w zasadzie prequelem. O współpracy z Arkiem Kłusowskim przy projekcie mówi: Ponieważ klip do poprzedniego singla Arka również robiliśmy razem, pomyślałem, że warto przy teledysku „Papierowego domu” nawiązać do  konwencji z „Idealnego syna”. Tam klip traktował już o pogodzeniu, dochodzeniu do symbiozy ze swoimi demonami. „Papierowy dom” uczyniliśmy więc prologiem, w którym bohater jeszcze ucieka, wciąż szuka harmonii i balansu z własnymi alter-ego, które każdy może interpretować inaczej…

Teledysk został zrealizowany dzięki wsparciu ważnych partnerów – producentowi naturalnych napojów firmy Wild Grass oraz marce odzieżowej Levi’s. Obie firmy przeciwdziałają homofobii i wspierają osoby LGBT+. Wild Gras jest polską firmą znaną z produkcji napojów ChaiKola i ChaiMate, która powołała fundusz grantowy rainbow4.love, będący pod patronatem Kampanii Przeciw Homofobii. Inicjatywa rainbow4.love działa w myśl zasady „Kupujesz – pijesz – pomagasz”, dlatego 50 gr ze sprzedaży każdej puszki napoju Yerba Mate Rainbow kierowane jest na fundusz, którego celem jest wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych i grup działających na rzecz społeczności LGBT+.

Posłuchaj “Papierowego domu” w wersji z albumu oraz wersji akustycznej w serwisach streamingowych:
https://arekklusowski.lnk.to/PapierowyDom

Kup album “Lumpeks”:
https://www.sklepzmuzyka.pl/lumpekscd

Fot. Paweł Mazurkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!