Basia Dratwińska udostępniła nową piosenkę „To-nie-my”

To-nie-my to najnowszy singiel Basi Dratwińskiej, będący zapowiedzią dalszych działań Basi we współpracy z producentem Nikodemem Sikorskim oraz gitarzystą Jakubem Byczkiem. Nowy repertuar to łagodny zwrot w stronę  R&B i elektroniki, nadal momentami czerpiąc z funkowego groove’u i popowych linii melodycznych z debiutanckiego albumu “Naprawdę” z 2020r.

To-nie-my, to opowieść o dwójce bardzo ważnych dla siebie ludzi, którzy nie potrafią już ze sobą rozmawiać a przede wszystkim nie potrafią słuchać… Przebodźcowany świat, który w ostatnim czasie już niemal całkowicie przeniósł się do internetu, daje nam coraz mniej okazji do codziennej rozmowy twarzą w twarz, do reakcji na gesty, emocje tu i teraz. Słowa mają wielką moc, ale rzucane na wiatr, bez refleksji potrafią uderzyć mocniej niż zaciśnięta pięść. Warto zatrzymać się w pędzie i zastanowić, czy tylko słyszymy, czy może słuchamy bliskich nam osób i czy  znamy ich potrzeby…

Basia Dratwińska to 24-letnia studentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, autorka muzyki i polskich tekstów. We współpracy z zaprzyjaźnionym producentem i pianistą, Nikodemem Sikorskim, stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę̨ „Naprawdę̨”. Ich muzyka to miks popu, soulu i funku. Można na niej usłyszeć elektronikę, inspirowaną latami 70′ i 80′ wymieszaną ze współczesnymi brzmieniami, funkowy groove, improwizację, czy żywą sekcję dętą. To wszystko uzupełniają polskie teksty o codzienności, ludziach i ich relacjach.

Debiutancki album, poprzedzony wydaniem we wrześniu 2019 roku singla „Mów do mnie”, wraz z klipem, miał swoją premierę 24 lutego 2020 roku w bielskim klubie Metrum, w ramach LOTOS Jazz Festival 22 Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Wraz z zespołem Basia zagrała już, między innymi koncert przed Anią Dąbrowską w krakowskim klubie Forty Kleparz oraz współorganizowała wydarzenie „Dumni z BB”, grając na rynku w Bielsku-Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!