Skubas wraz z synem wykonuje utwór Noviki.

Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki. Tak, Kasia Nowicka stała się „kobietą-instytucją”, będąc przez ostatnie lata: wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, jak i promotorką młodych talentów. Trudno też uwierzyć, że od debiutu tej niezwykle aktywnej na scenie i klubowych parkietach artystki minęło już 20 lat! Najnowszym rozdziałem historii Noviki jest nadchodząca płyta „Novika 2.0” z reinterpretacjami jej klasyków – w nowych wykonaniach.

Do tego szalonego przedsięwzięcia nasza bohaterka zaprosiła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka). W niektórych wersjach słychać samą Novikę, w innych udało jej się połączyć artystów, którzy wcześniej ze sobą nie współpracowali.

Wybór pierwszego singla padł na utwór, do którego Novika zaprosiła Skubasa. Zaśpiewał i na nowo zaaranżował piosenkę „Od Dziecka” z albumu „Bez Cukru”. W oryginalnym utworze Novice towarzyszy córka Nina, więc pojawił się również synek Skubasa-Borys, dał się namówić na swój wokalny debiut.

Skubas: “Od Noviki wszystko zaczęło się „ na poważnie”. Dzięki współpracy przy „Tricks of life”  zauważył mnie Kayax, a także Smolik, który potem zaprosił mnie do zespołu. To z Noviką zagrałem pierwszy raz na Openerze, zacząłem grać „profesjonalne”  koncerty. Cieszę się, że mogę uczestniczyć po tak wielu latach w jej jubileuszowym projekcie. Nigdy też nie marzyłem nawet o tym, że zaśpiewam w piosence ze swoim synkiem, ale stało się!”.

Premierę albumu „Novika 2.0” przypieczętuje wyjątkowy koncert w klubie Niebo 26 listopada.Na scenie zabrzmią utwory ze wszystkich albumów artystki, ale również te najważniejsze z ostatniej płyty „Bez Cukru”. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół, a wśród gości pojawią się między innymi: Skubas, ATLVNTA, Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!), Arek Kłusowski, Kasai.
Premiera albumu 24 listopada!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!