JOAN AS POLICE WOMAN: premiera płyty “The Solution Is Restless”!!!

Dziś premiera najnowszego krążka JOAN AS POLICE WOMAN „The Solution Is Restless”, który jest wspólnym projektem artystki i Dave’a Okumu z The Invisible oraz legendarnego perkusisty Tony’ego Allena. Materiał na płytę został zarejestrowany na krótko przed śmiercią Tony’ego.  Z okazji premiery artystka podzieliła się utworem „Get My Bearings”, na którym udziela się wokalnie Damon Albarn.

„W marcu 2019 r., podczas wydarzenia Africa Express “The Circus”, Damon Albarn zapoznał mnie z legendą afrobeatu, Tony’m Allenem i to był strzał w dziesiątkę. Tony i ja zagraliśmy wersję “I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free” Niny Simone i postanowiliśmy zarejestrować ten utwór razem. Poprosiłem mojego starego przyjaciela i zaciętego muzyka, Dave’a Okumu, by dołączył do nas z Londynu i w listopadzie tego roku, w paryskim studiu, improwizowaliśmy całą noc, nie skrępowani formą ani tempem. Wyszłam z taśmami, nie wiedząc dokładnie, jak je wykorzystam.

W kwietniu straciłem ukochanego mentora, Hala Willnera. Hal był inicjatorem wielu  wyjątkowych kolaboracji między artystami. Mianował mnie na dyrektorkę muzyczną jego współpracy nad śpiewnikiem Neila Younga z 2004 r. (Prospect Park) i 2011 (Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver). W żałobie po jego śmierci, zaczęłam pisać piosenki wykorzystując paryskie improwizacje, by w studio dowiedzieć się o śmierci Tony’ego. Kiedy mój świat się rozpadł, skupiłam się na tworzeniu nowego albumu.

Utwór „Get My Bearings”, w którym wokalnie udziela się Damon Albarn, został napisany krótko po śmierci Tony’ego. To przywołanie niewiarygodnie cienkiej granicy pomiędzy życiem, a śmiercią. „Idea “mistycyzmu” jest jedynym sposobem, aby to opisać. Mój intelekt nie potrafi umiejscowić śmierci. To, co unosi się poza nią, jest miejscem, w którym zamieszkuje muzyka” –  mów Joan Wasser.

Joan Wasser wydała 2006 r. swój debiutancki album “Real Life”. Za ten krążek artystka otrzymała nagrodę Independent Music Awards za „Best Rock and Pop Album”. Jej druga płyta, “To Survive” z 2008 r., została wybrana przez magazyn  jednym z “Albumów Roku”. Podobne pochwały zebrały kolejne krążki, “The Deep Field” z 2011 r., “The Classic” z 2014 r. oraz prawdopodobnie jej najbardziej entuzjastycznie przyjęty album do tej pory, “Damned Devotion” z 2018 r.

W ciągu ostatnich dwóch lat Joan napisała i nagrała z Damonem Albarnem materiał na płytę Gorillaz „Song Machine”, wydała swój drugi album z coverami („Cover Two”) i pierwszy krążek koncertowy „Live”. Pojawiła się również na płycie Afel Bocoum “Lindé”(World Circuit).

Tony Allen był perkusistą i dyrektorem muzycznym zespołu Fela Kuti Africa ’70 w latach 1968-1979 oraz jednym z głównych współtwórców gatunku Afrobeat. Fela stwierdził, że “bez Tony’ego Allena nie byłoby afrobeatu”, a Brian Eno określił go jako “być może najlepszego perkusistę, jaki kiedykolwiek żył”. W ostatnich latach Tony połączył siły z Damonem Albarnem, Paulem Simonem i Simonem Tongiem, tworząc zespół The Good, the Bad & the Queen.

Dave Okumu jest najbardziej znany jako frontman zespołu The Invisible, który otrzymał Mercury Music Prize, a ostatnio ogłosił wydanie solowego albumu “Knopperz”, który ukaże się we wrześniu.

Joan As Police Woman zaplanowała światową trasę koncertową na marzec i kwiecień 2022 roku. Artystka wystąpi ze swoim trio, w skład którego wchodzi między innymi Parker Kindred (Antony & The Johnsons / Jeff Buckley). Więcej informacji na stronie artystki: https://joanaspolicewoman.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!