MANIFEST KORY 27.11.2012 – NATALIA PRZYBYSZ ZINTERPRETOWAŁA NIEZNANE TEKSTY KORY

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedyna artystka, której powierzone zostały nigdy dotąd nie zaśpiewane teksty Kory. W wyniku zderzenia dwóch wyjątkowych kobiecych energii – Natalii oraz Kory – już w przyszłym roku ukaże się album “Zaczynam się od miłości”. Melorecytowany “Manifest Kory 27.11.2012” to przedsmak projektu.

Fot. Silvia Pogoda

“Manifest Kory 27.11.2012” to tekst napisany w 2012 roku, który mimo upływu 9 lat jest nadal bardzo aktualny. Opowiada o walce o wolności, o prawach zwierząt, o prawie do intymności, miłości, zgromadzeń i edukacji. Wspierajcie słabszych, walczcie o swoje małe wolności mądrze i odpowiedzialnie. Trzeba być mądrym. I cierpliwym. Razem Wytrwamy!pisała w swoich dziennikach Kora. Manifest jest zapowiedzią wyjątkowego albumu “Zaczynam się od miłości”, w którym Natalia Przybysz wraz ze swoim zespołem zinterpretowała teksty Kory.

Zobacz “Manifest Kory 27.11.2012”:

Płyta “Zaczynam się od miłości” ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. “Miłość zaczyna się od Miłości”. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem. 

To wielka odpowiedzialność – takie zadanie. Zaśpiewać teksty ikony w sposób jak najbardziej subiektywny i szczery, a jednocześnie oddając hołd najjaśniejszej z gwiazd firmamentu polskiej piosenki. Słowa Kory traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej, niż było konieczne, by piosenka miała korzenie i skrzydła, by mogła rosnąć, żyć i lecieć. mówi Natalia Przybysz. Projekt “Zaczynam się od miłości” to zderzenie dwóch, magicznych energii wspaniałych kobiet. Artystka dodaje: Minęły miesiące od dnia, w którym Kamil Sipowicz zaproponował mi, żebym wzięła te teksty i spróbowała je zaśpiewać, a chwilą, w której przeczytałam pierwsze zdanie, które do mnie przemówiło. Melodie przychodziły do mnie nocami. Kora mi się śniła. Zdecydowanie działy się rzeczy kosmiczne, a ja do końca tego procesu nie byłam pewna czy dobrze robię, i czy to wszystko w pełni moja praca. 

Praca z moim zespołem była jak czytanie sobie w myślach – magiczna, zdrowa i szybka. Bardzo im za to dziękuję. Po nagraniach daliśmy sobie prawo poczuć smutek, po tym cudnym procesie, który się zakończył. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję że moje melodie pomogą mocniej działać jej medycynie. – dodaje Natalia Przybysz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *