Kenny G zapowiada album „New Standards”

Światowej sławy zdobywca Grammy®, saksofonista Kenny G, wyda swój pierwszy od sześciu lat album. Płyta „New Standards”, wydana nakładem Concord Records, ukaże się już 3 grudnia.

Dwupłytowe wydanie winylowe będzie dostępne w sprzedaży od 11 lutego 2022 r. Nowy album to 11-utworowa kolekcja oryginalnych kompozycji inspirowanych balladami jazzowymi z lat 50. i 60. Posłuchaj pierwszego singla „Emeline”:

Przy tym albumie próbowałem odtworzyć to charakterystyczne brzmienie lat 50. i 60., ale zrobić to po swojemu, co oznaczało, że musiałem sam komponować piosenki. Postanowiłem więc napisać i wykonywać utwory, które oddadzą serce i duszę uwielbianych standardów jazzowych, a następnie nagrać je po mojemu. To była cudowna (i żmudna) praca. Jestem bardzo dumny z efektu końcowego – mówi artysta.
Kenny G to wielokrotnie nagradzany saksofonista, współczesny instrumentalista sprzedający obecnie najwięcej płyt i jeden z najbardziej dochodowych artystów wszech czasów. Muzyk ma na swoim koncie ponad 75 milionów sprzedanych płyt i 1,5 miliarda odtworzeń. W swojej prawie 50-letniej karierze zgromadził oszałamiającą liczbę 24 nominacji, a także nagrody: Grammy Award, American Music Award, NAACP Award i dwie nagrody Train Music Awards. Dzięki najlepiej sprzedającym się albumom studyjnym takim jak „Duotones”, „Silhouette”, „Breathless”, „Miracles: The Holiday Album” czy „Heart and Soul and Brazilian Nights”, Kenny utrzymuje poziom twórczej doskonałości gruntowany przez dziesięciolecia bezprecedensowego sukcesu komercyjnego.
Lista utworów:
1. Emeline (3:42)
2. Only You (5:50)
3. Paris By Night (5:30)
4. Rendezvous (6:19)
5. Legacy featuring “The Sound” of Stan Getz (3:56)
6. Anthem (4:32)
7. Blue Skies (4:48)
8. Milestones (4:42)
9. Two Of A Kind (5:49)
10. Moonlight (6:00)
11. Waltz In Blue (5:18)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!