Spotify udostępni lokalne zestawienia najpopularniejszych piosenek dla największych polskich miast!

Spotify uruchomiło nową stronę dedykowaną Spotify Charts, czyli publikowanym przez platformę zestawieniom najpopularniejszych utworów. Na słuchaczy czekają globalne i lokalne rankingi największych hitów. W ramach specjalnych zestawień będą także mogli sprawdzić czego najchętniej słucha się w Katowicach, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu lub jakie utwory są najpopularniejsze w obrębie poszczególnych gatunków muzycznych. Artyści zyskają natomiast dostęp do jeszcze większej ilości danych oraz możliwość skorzystania z Promo Cards, które pozwolą im na świętowanie odniesionych na platformie sukcesów wspólnie z ich fanami.

Na nowej stronie Spotify Charts na słuchaczy czekają przedstawione w intuicyjny sposób, aktualizowane co piątek zestawienia najpopularniejszych hitów. Znajdą tam oni zarówno rankingi globalne, jak i lokalne, czy pod względem gatunku.
Jak brzmią polskie miasta?
W ramach nowej strony Spotify udostępniło słuchaczom City Charts, czyli specjalne zestawienia najchętniej odtwarzanych utworów w 200 największych miastach świata. Znajdziemy tam zarówno listy hitów dla takich miast jak Berlin, Buenos Aires, Sydney, Paryż, Londyn, Tokio czy Dubai, jak i zestawienia najpopularniejszych utworów w Katowicach, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. Dodatkowo platforma udostępniła listy „Local Pulse”, w ramach których umieszczane są piosenki cieszące się w danym mieście popularnością zdecydowanie większą niż w reszcie świata, dzięki czemu słuchacze jeszcze lepiej będą mogli poczuć unikalny charakter zestawień dedykowanych poszczególnym metropoliom.
Najpopularniejsze gatunki i artyści
Na nowej stronie Spotify Charts słuchacze znajdą również listy przebojów zawierające 200 najlepszych utworów w ramach aż 17 gatunków muzycznych, skategoryzowanych w oparciu o kontekst list odtwarzania użytkowników i opinię redakcji. W oddzielnym zestawieniu znajdzie się natomiast 200 najpopularniejszych globalnie artystów, a także oddzielne rankingi dedykowane aż 65 rynkom, dzięki czemu fani zyskają możliwość śledzenia rozwoju popularności swoich ulubionych piosenek.
Więcej danych dla artystów i możliwość wspólnego świętowania sukcesów
Wraz z nowymi listami przebojów artyści otrzymają dostęp do nowych danych, które pozwolą im jeszcze lepiej poznać swoich fanów. Od teraz będą oni mogli zobaczyć między innymi datę wejścia ich utworów na listę przebojów, najwyższą osiągniętą pozycję oraz okres obecności w rankingu. By docenić wkład autorów tekstów oraz producentów w procesie tworzenia muzyki do każdego utworu zostały dodane przypisy z informacją, kto przyczynił się do powstania danej piosenki. Są one widoczne po kliknięciu pod utworem przycisku „więcej”.
Nowa strona Spotify Charts daje także artystom dostęp do opcji Promo Cards towarzyszącej każdej pozycji na liście. Za jej pomocą mogą oni dzielić się swoimi osiągnięciami z fanami i świętować je wspólnie z nimi.
Więcej informacji dotyczących zmian towarzyszących nowej stronie można znaleźć na blogu Spotify dla Artystów oraz w krótkim materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!