Długie noce premiera debiutanckiej płyty zespołu ECHO

Długie noce – płyta nowego na polskiej scenie muzycznej zespołu ECHO, to podróż po różnych stylach i przestrzeniach czasowych. Autorką większości tekstów jest Patrycja Kosiarkiewicz, w tym singla promującego album pt. Żart. To najbardziej oszczędny w środkach z dotychczasowych naszych singli, ale ta prostota i przejrzystość w aranżacji pozwala bardziej wybrzmieć tekstowi. Dobrze się też komponuje z potrzebą jesiennego wyciszenia. – mówi Zosia Nowakowska.

 

Debiutancki album Długie noce zespołu ECHO to 11 utworów, będących efektem kilkuletniej współpracy wokalistki Zosi Nowakowskiej i producenta muzycznego o pseudonimie Nox. Twórcom bardzo zależało, żeby na płycie znalazło się jak najwięcej żywych instrumentów, które pozwalają przenieść wrażliwość i energię muzyków na grane dźwięki. W efekcie słychać dużo gitary, pianina i innych instrumentów klawiszowych.

 

Udało nam się zebrać na płycie bardzo inspirujący skład. Cieszę się, że muzycy Fairplay Quartet i Janek Stokłosa zostawili w tych piosenkach swojego ducha. Charakterystyczna dla naszych kompozycji jest także obecność smaczków elektronicznych, to połączenie pozwoliło nam udać się w różne rejony stylistyczne, czasem jest więc retro, a czasem dźwięki przybierają formę bardziej współczesną. Bliskie są mi także teksty Patrycji Kosiarkiewicz
i Piotra Bukartyka, które z kolei zabierają słuchacza w rozmaite zakamarki ludzkiej duszy
i w poruszający sposób opisują rzeczywistość.  –
mówi Zosia Nowakowska.

 

Płytę promuje czwarty po Zawołaj, Deja vu i Ogniu singiel pt. Żart. W utworze można usłyszeć tylko głos, kwartet smyczkowy i fortepian.

Żart, premiera 17.11.2021

Słowa: Patrycja Kosiarkiewicz

Muzyka: Nox (Robert Kurpisz) 

***

Zofia Nowakowska  – wokalistka, która swoją karierę muzyczną rozpoczynała jako nastolatka w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdy w 2004 roku wcieliła się w rolę Julii w musicalu Romeo i Julia. W ten sposób zaczęła się jej trwająca do dziś musicalowa przygoda. Od kilku lat występuje w Teatrze Roma, gdzie grała główne role w musicalach: Mamma mia, Piloci, Aida. W najnowszej produkcji Romy – musicalu Waitress można zobaczyć ją w roli Jenny. Głos Zofii można usłyszeć również w różnych projektach muzycznych na scenach całej Polski (m. in. na koncertach Piotra Rubika i Jacka Cygana), a także na ekranach kin. Ostatnio w polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem.

*

FB: https://www.facebook.com/Echomuzyka/

Instagram: https://www.instagram.com/_echo._._/

YT: https://www.youtube.com/channel/UC1E-NQ4FG2bK4J_bhxLSYMA

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!