Patrycja i Grzegorz Markowscy, L.U.C., Bisz w nowym singlu “WIĘCEJ”

L.U.C., Bisz, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowscy w najnowszym singlu “Więcej” międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble.
RBE to orkiestra grająca dla pokoju i dialogu między narodami oraz gatunkami muzycznymi założona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego w 2016 roku. Od tego czasu połączyła już ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Najnowszy singiel “Więcej” to trzecia piosenka z długodojrzewającej płyty Dialog 2. Utwór ten pojawi się także na płycie Patrycji Markowskiej, ale na teraz to przede wszystkim połączenie sił w celu kreowania dyskusji i refleksji na temat ekologii, kondycji naszej planety a także zmian społecznych wywołanych przez social media.
Utwór parafrazuje kultowe słowa “Chcemy być sobą”, które śpiewał Grzegorz Markowski w Perfect. W dobie hiperkonsumpcyjnej współczesności oraz izolowania się ludzi w zamknięte cyfrowe społeczności słowa te nabierają jeszcze mocniejszego znaczenia.
Poprzez połączenie rożnych gatunków muzycznych, współpracę pozornie odległych od siebie muzycznie artystów Rebel Babel Ensemble podkreśla potrzebę wspólnego działania i pokazuje, że pozornie niekoniecznie bliskie sobie światy – potrafią się przenikać, zachwycać wzajemnie i uzupełniać budując nową, ale już wspólną wartość. L.U.C już od nagranego w 2006 roku z Rahimem albumu Homoxymoronomatura zwraca uwagę na problemy ekologiczne i dewastację natury. Najnowszy album Rebel Babel Ensemble DIALOG 2 będzie mocno skupiał się na tej tematyce. Teledysk zrealizowany na złomowisku jest także opowieścią o pochłaniających także samych artystów mediach społecznościowych, które za wszelką cenę próbują pozyskać naszą uwagę.
L.U.C: „Dziś większość mojego czasu pochłania praca nad muzyką do malowanej ekranizacji Chłopów, którą przygotowujemy na 2022 rok. Zależy mi jednak na kontakcie z fanami, którzy czekają na kolejne wersy oraz na tym by próbować akcentować ważne problemy w trosce o kolejne pokolenia. Dlatego pomimo, że nie znamy jeszcze daty premiery płyty wypuszczamy kolejnego singla. To nasz manifest i efekt miłości do muzyki oraz troski o Ziemię – o to co zostawimy tu po sobie naszym dzieciom. Dla mnie osobiście jest to także wielki zaszczyt spotkania się z Grzegorzem Markowskim, którego piosenki mnie wychowały oraz długo wyczekiwana kooperacja z Patrycją, z którą od lat chcieliśmy coś wspólnie nagrać. Dołączył do nas także wybitny raper i tekściarz związany z RB – Bisz. Wszystkim artystom z całego serca dziękuję.”
Patrycja Markowska: „Dzięki mojemu tacie od zawsze byłam przesiąknięta muzyką a właściwie przekonaniem, że muzyka nie jest po to by była w tle. Muzyka jest po to by mówić o tym co w nas jest. Powinna czerpać z serca i w nim łomotać.
A nawet sprawiać, że pod jej wpływem chcemy zmieniać świat. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego projektu
i wyśpiewać co nam leży na sercu”.

Music: L.U.C. & Rebel Babel Ensemble
Lyrics: L.U.C. & BISZ Feat. Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski
Director: L.U.C. Production – Natalia Podsiadła
Executive Producer: L.U.C. Dance – Dominika Gryz
DOP: Aleksander Pieniążek, i Mateusz Gzel
Location: F.U.H. Holdmar Sławomir Szymański
Edit: Denis Grzechnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!