Robert Plant & Alison Krauss ogłaszają pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową!

Plenerowe koncerty odbędą się latem 2022 roku. Trasa będzie przebiegała od nowojorskiego Forest Hills Stadium, przez londyński Hyde Park, po wspaniałą berlińską Cytadelę Spandau, a także Operę Leśną w Sopocie.
Ekskluzywna przedsprzedaż biletów na europejską część trasy:
zakup płyty „Raise The Roof” w dowolnym formacie w DIG przed godz. 12:00 we wtorek 23 listopada umożliwia dostęp do biletów w przedsprzedaży w środę 24 listopada 2021.
YouTube Livestream rozpocznie się dziś o godz. 19:00, a tuż po nim zapraszamy na NPR Music Listening Party o godz. 20:00.
Robert Plant i Alison Krauss zaprezentowali światu swoje najnowsze dzieło zatytułowane „Raise The Roof”. Długo oczekiwany następca epickiego albumu “Raising Sand” z 2007 roku jest już dostępny! Z tej okazji duet ogłosił pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową. Począwszy od 1 czerwca 2022 roku, członkowie elitarnego Rock and Roll Hall of Fame oraz 27-krotni laureaci nagrody Grammy będą prezentować nowe utwory podczas międzynarodowej trasy, składającej się głównie z koncertów plenerowych. Wydarzenia odbędą się w USA, Wielkiej Brytanii i Europie.
Bilety na europejską cześć trasy trafią do sprzedaży 26 listopada o 9:00.
Fani mogą skorzystać z ekskluzywnej przedsprzedaży biletów na europejskie koncerty, kupując dzień wcześniej w sklepie DIG! dowolny format płyty: standardowe CD, Deluxe CD, które zawiera dwa dodatkowe bonusowe utwory, 180g podwójny winylowy album w wersji z rozkładaną okładką lub specjalną limitowaną edycję Coke Bottle Green LP.
Zakupu można dokonać do godziny 12:00 we wtorek 23 listopada 2021. Przedsprzedaż biletów w Dig! rozpocznie się o 9:00 w środę 24 listopada. Więcej europejskich dat zostanie ogłoszone niebawem.
Bilety na amerykańską część trasy trafią do sprzedaży tydzień później, w piątek 3 grudnia 2021 o 10 rano.
Posłuchaj Raise The Roof w Warner Music:
19 listopada 2021 fani będą mogli uczestniczyć w livestreamie na YouTube (watch), podczas którego muzyczne ikony zagrają na żywo. Start godzina 19:00.
O 20:00 zapraszamy na rozmowę z krytykiem Ann Powers, która będzie częścią imprezy NPR Music’s Listening Party (rsvp).
Nim album “Raise The Roof” ujrzał światło dzienne, został wyróżniony okładką w MOJO, w New York Times, wielostronicową rozkładówką w Vanity Fair, jak również w Variety, The Guardian i wielu innych tytułach na świecie. Jak pisze New York Times:
„Raise The Roof w niemal w magiczny sposób nawiązuje do spektakularnego poprzednika, czyli Raising Sand. Znajduje jednak sposób by go rozwinąć, zagłębiając się zarówno w ciche subtelności, jak i krzykliwą intensywność”.
Nagrania w Sound Emporium Studio w Nashville rozpoczęły się pod koniec 2019 roku i zostały ukończone na kilka tygodni przed całkowitym lockdownem. Podobnie jak „Raising Sand”, płytę wyprodukował T Bone Burnett. Materiał zawiera energetyczną mieszankę wczesnego bluesa, country, folk-rocka i zapomnianej muzyki soul napisanej zarówno przez legendy, jak i cichych bohaterów, takich jak: Merle Haggard, Allen Toussaint, The Everly Brothers, Anne Briggs, Geeshie Wiley, Bert Jansch, Ola Belle Reed czy Brenda Burns. Wszystko nagrane jest w aranżacjach jeszcze bardziej sugestywnych i hipnotycznych niż te znane z “Raising Sand”.
Pierwsze opinie o Raise The Roof
**** – MOJO
“Wysublimowana reimaginacja. Od tradycyjnej muzyki i dawno nieśpiewanych angielskich pieśni ludowych do współczesnych klejnotów bluesa”.
The Guardian
“9/10…..Ogromny zachwyty”.
UNCUT
“Kolejna alternatywa dla wszystkich obecnych gwiazd popu”.
The New York Times
“Dzięki połączeniu ich talentów i zróżnicowanym gustom muzycznym, stereotyp o dziwnym połączeniu księżniczki bluegrassu i boga rocka, nie ma racji bytu…”Raise The Roof” jest świadectwem ich wzajemnego szacunku dla szerokiego pojętego spektrum muzyki”.
Vanity Fair
“Album brzmi ciepło, mistycznie i momentami nieco niepokojąco. Jest jak stary przyjaciel, na widok którego, cieszysz się, że znów go widzisz, a który wciąż jest nieco tajemniczy”.
Variety
“Po prostu dajcie nowemu albumowi Roberta Planta i Alison Krauss każdą kwalifikującą do Grammy nominację… To tak, jakby nasze uszy były otulone bardzo przyjemnymi dźwiękami”
Vulture

Raise The Roof Tracklist
1. Quattro (World Drifts In)
2. The Price of Love
3. Go Your Way
4. Trouble With My Lover
5. Searching for My Love
6. Can’t Let Go
7. It Don’t Bother Me
8. You Led Me to The Wrong
9. Last Kind Words Blues
10. High and Lonesome
11. Going Where the Lonely Go
12. Somebody Was Watching Over Me
Sprzedaż ogólna: piątek, 26.11 od godz. 9:00
www.LiveNation.pl
▶️Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy 👉 środa, 24.11 godz. 9:00 – piątek, 26.11 godz. 8:00
▶️ Przedsprzedaż Ticketmaster 👉 czwartek, 25.11 godz. 9:00 – piątek, 26.11 godz. 9:00
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!