Robert Plant i Alison Krauss nagrali drugą wspólną płytę

Robert Plant i Alison Krauss wydali nową płytę “Raise The Roof”. Legendarny rockman, członek Rock & Roll Hall of Fame oraz 27-krotna laureatka Grammy postanowili połączyć siły po 14-letniej przerwie. Duet nie tylko nagrał album, ale i ogłosił pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową, w ramach której 18 lipca 2022 roku wystąpią w Operze Leśnej w Sopocie.

“Raise The Roof” to następca pierwszej wspólnej płyty artystów “Raising Sand” z 2007 roku. Album dotarł na 2. pozycję listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, rozszedł się w wielomilionowym nakładzie i zapewnił duetowi 6 nagród Grammy, w tym za album roku.

Podobnie jak poprzednik, tak i “Raise The Roof” wyprodukował T Bone Burnett. Podczas sesji Plantowi i Krauss towarzyszyli perkusista Jay Bellerose, gitarzyści Marc Ribot, David Hidalgo, Bill Frisell i Buddy Miller, basiści Dennis Crouch i Viktor Krauss oraz specjalista od elektrycznej gitary hawajskiej, Russ Pahl.

W zestawie znalazło się 12 nowych nagrań będących interpretacjami utworów takich artystów jak Merle Haggard, Allen Toussaint, The Everly Brothers, Anne Briggs, Geeshie Wiley, Bert Jansch i wielu innych. Wydawnictwo uzupełnia autorska kompozycja Planta i Burnetta “High and Lonesome” oraz klasyk “Can’t Let Go” autorstwa Randy’ego Weeksa, a pierwszy raz wykonany przez Lucindę Williams.

Wybierając utwory na “Raise The Roof” muzycy kierowali się swymi wielkimi inspiracjami oraz objawieniami. Robert Plant sięgał więc po angielskie, tradycyjne folkowe utwory, na których się wychowywał i które kocha od dziecka, z kolei Alison Krauss wybrała na przykład “Quattro (World Drift In)” z repertuaru amerykańskiej grupy Calexico.

Nagrywając ten numer wiedziałam, że przygotujemy cały album – przyznaje wokalistka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!