“Trochę o Duszy” z piosenkami na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej

W minioną sobotę premierę miał nasz najnowszy utwór pt.“Nienawiść” wraz z teledyskiem.
 
O teledysku “Nienawiść” 

Teledysk do utworu „Nienawiść” ma na celu oderwanie widza od zastanej „codzienności”. Najważniejszym atutem zrealizowanej wizualizacji jest nietuzinkowość, przedstawienie obrazu który uderza bezpośrednio do uczuć widza. Kluczowym aspektem dla twórców teledysku jest „emocjonalna prawda” bieżącej, młodej generacji tj. uczucia związane z obecną sytuacją polityczną w kraju, frustracją, niechęcią do życia w obecnych warunkach i duch/wola zmiany wszechobecna wśród nas. Przykładem jest tutaj energia protestujących. Całość teledysku jest łączona szybkim montażem, w charakterze muzycznym utworu.

Klimat muzyczny
Muzyka skomponowana przez Konrada Wantrycha do utworu “Nienawiść” łączy w sobie różne style. Mocna rockowa stylistyka uwydatnia powagę komunikatu, który chcemy przekazać światu. Uniwersalność tekstu podkreślają środki muzyczne użyte przez kompozytora, duża ilość elektroniki oraz agresywne gitarowe riffy. Całość utworu zamyka się w 3 zróżnicowanych częściach co tworzy swoistą opowieść oraz pokazuje, że “Nienawiść” nie jest jednostajna, ale posiada różne odsłony.
 
Krótko o całym projekcie:
Projekt zakłada przygotowanie dwunastu utworów (każdy umieszczony w innej stylistyce muzycznej odnoszącej się do klasyki polskiej i zagranicznej sceny muzycznej) z zachowaniem jego pierwotnego znaczenia. Połączenie wierszy ze zróżnicowanymi stylami muzycznymi i odpowiednio dobraną, ciekawą i aktualną formą interpretacji będzie wpływała na popularyzację muzyki również w kręgach odbiorców niezawodowych. Dobór utworów stanowi przemyślaną koncepcję muzyczną, bowiem utwory zostały dobrane tematycznie w taki sposób, aby spójnie opowiedzieć jedną historię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *