Jerzy Mączyński zaprasza na koncert finałowy projektu muzycznego „SARIANI”

Przyjdź 1 grudnia do warszawskiego SAUNA STUDIO i weź udział w tym niecodziennym wydarzeniu!

W środę, 1 grudnia o godz.19:00 odbędzie się finałowy koncert projektu muzycznego „SARIANI”, który od września gości w warszawskim SAUNA STUDIO. Finał projektu, oparty będzie na najnowszych kompozycjach saksofonisty, kompozytora i producenta Jerzy Mączyńskiego. Całość będzie inspirowana albumem artysty pt. „Sariani”, wydanym w listopadzie 2021 roku, nakładem holenderskiego wydawnictwa „Yeyeh” Pietera Jansena. Na grudniowym koncercie obok Mączyńskiego na scenie zobaczymy perkusistkę Wiktorię Jakubowską oraz gitarzystę Szymona Wójcika, których wspólne brzmienia możecie usłyszeć m.in. w utworze “Everest Inn” na albumie „Yeyeh”. Przed nimi na scenie pojawi się USO9001 (Jan Gałosz, Jan Pieniążek, Miłosz Pieczonka), a całości towarzyszyć będą wizualizacje Katarzyny Dębskiej.

 

Koncert odbędzie się w podziemiach budynku przy pl. Bankowym w Warszawie, w specjalnie zaadaptowanym do tego celu miejscu: garażu na poziomie -1 budynku Teatru Capitol (ul.Marszałkowska 115). Wejście bramą wjazdową na rogu ulic: Elektoralnej i Przechodniej.

Ze względu na lokalizację koncertu Organizator zachęca do ubrania się ciepło, a w przypadku wystąpienia choroby apeluje o pozostanie w domu. Na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa (maseczki ochronne). Start koncertu godz.19:00.

Na przybyłych gości będą czekały rozgrzewające napoje.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Link do albumu Sariani: www.yeyehninih.bandcamp.com/album/sariani-lp-yeyeh004

Więcej informacji: www.jerzymaczynski.com oraz www.facebook.com/jerzymaczynskimusic

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/230389152409731

 

środa 1 grudnia 2021 godz.19:00, Sauna Studio ul.Marszałkowska 115

Patroni Medialni:  Rzeczpospolita, NN6T

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

SAUNA STUDIO to opuszczony kompleks spa w podziemiach byłego Domu Przyjaźni Polsko- Radzieckiej w Warszawie. Obecnie przekształcony w studio i miejsce nagrań, koncertów, wystaw i działań audiowizualnych. Adres: ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

SARIANI to cykl trzech performensów muzyczno – wizualnych, inspirowanych najnowszym albumem Jerzego Mączyńskiego o tym samym tytule. Program obejmuje koncerty połączone z wizualizacjami, instalacje wideo oraz wystawy towarzyszące, a także warsztaty muzyczne przy udziale uznanych twórców europejskich. SARIANI to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy interesują się eksperymentalnymi formami muzyki oraz szeroko pojętymi sztukami audiowizualnymi.

Jerzy Mączyński – polski saksofonista, kompozytor producent. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej. Absolwent wielu prestiżowych europejskich akademii muzycznych takich jak: Syddansk Musikkonservatorium, Berklee College of Music Valencia Campus czy Conservatorium van Amsterdam. Leader konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem, z którym w maju 2019 wydał swój debiutancki album w najbardziej kultowej serii muzycznej w Polsce jaką jest seria Polish Jazz. W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach i festiwalach muzycznych m.in. London Jazz Festival, NCPA Mumbai,  Jazz Jantar, Festiwal filmu i sztuki ,,Dwa Brzegi,,. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat czy Ben Cantil. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem czy Apoorvą Krishną. Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień. Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie. W listopadzie 2021 roku ukazał się jego najnowszy album pt.„Sariani”, nakładem holenderskiego wydawnictwa „Yeyeh” Pietera Jansena.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *