Leprous już w najbliższy piątek w Progresji!

To będzie jeden z dwóch takich koncertów na świecie: Leprous już w ten piątek zagra w Warszawie

26 listopada (piątek) 2021

Klub Progresja, Warszawa, ul. Fort Wola 22

Bilety: od 119 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions
Bilety w sprzedaży:
https://bit.ly/LeprousProgresja

Gośćmi “Exclusive Bilateral 10th Anniversary Show” Norwegów będzie polski tercet Tides From Nebula oraz Brytyjska wokalistka A.A. Williams.

CZASÓWKA KONCERTU:
18:30 – Drzwi
19:00 – 19:35 – A.A. Williams
20:00 – 20:50 – Tides From Nebula
21:20 – … – LEPROUS

OSTATNIE dni przedsprzedaży biletów trwają na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) 

LEPROUS (Norwegia) progmetal:

Norweski Leprous to zespół kapitalnych muzyków, którzy tworzą najwyższej jakości progmetal. Wcześniej zaś dali się poznać, chociażby z wielokrotnego wspomagania w studiu i na scenie swojego sławnego rodaka Ihsahna (Emperor). Leprous powstał w 2001 roku w malowniczym regionie Telemark. Od początku działalności o muzycznym obliczu grupy decydują świetny wokalista Einar Solberg i gitarzysta Tor Oddmund Suhrke. Od 2014 roku wspiera ich Baard Kolstad prawdziwy mistrz perkusji, znany z Borknagar, czy ze współpracy z Gaahlem. Muzycy kapeli to wybitni spece w swoim fachu, niesamowicie osłuchani w różnych gatunkach, więc nic dziwnego, że progmetalowy rdzeń utworów Leprous dość często wzbogacany jest o alternatywny i progresywny rock, pop, wstawki symfoniczne, smyczkowe, czy elektroniczne. Pewne jest, że meloman o otwartym umyśle, nie będzie się nudzić, słuchając dyskografii Norwegów. A ta w 2021 roku powiększyła się o siódmy album “Aphelion”. Nagrany z wykorzystaniem smyczków i… orkiestry dętej.
TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:

Od 2008 roku historię dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.
Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album “Earthshine”. Wydana w 2019 roku płyta “From Voodoo To Zen” spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.
A.A. WILLIAMS (Wielka Brytania) dark folk, ambient, metal:
Angielka, która przyznaje, że kocha w muzyce to, co głośne i mroczne. Dała się już poznać polskiej publiczności jako support The Sisters Of Mercy i Cult Of Luna. A.A. Williams porównuje się do Chelsea Wolfe, Emmy Ruth Rundle, Louise Lemon, aczkolwiek ma już ona swój charakterystyczny styl.
Pojawiła się w 2018 roku. Potem był kontrakt z Holy Roar Records, występ na prestiżowym festiwalu Roadburn oraz imienna debiutancka EP-ka (2019), która ugruntowała opinię o A.A. Williams, jako o jednej z najciekawszych niezależnych artystek. Brytyjka porusza się w melancholijnym mroku o odcieniach folku, ambientu, muzyki klasycznej i alternatywnego metalu i post metalu spod znaku na przykład Amenra, czy wspomnianych Cult Of Luna. Muzycy COL, Johannes Persson i Fredrik Kihlberg, są gośćmi na pełnowymiarowym debiucie A.A. Williams “Forever Blue” (2020). Pandemiczny czas artystka o hipnotyzującym, niskim głosie umiliła sobie i fanom zestawem coverów “Songs from Isolation” (2021; utwory m.in. Nicka Cave’a, Pixies, Deftones, Radiohead). Przygotowała też z udziałem 10-osobowej sekcji smyczkowej EP-kę “arco” z na nowo zaaranżowanymi piosenkami z pierwszej małej płytki.

Wystąpią: 

LEPROUS (Norwegia) progmetal


+ Tides From Nebula (Polska) post rock, rock progresywny


+ A.A. Williams (Wielka Brytania) dark folk, ambient, metal

Kiedy: 26 listopada (piątek) 2021
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22 Bilety: od 119 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety w sprzedaży:
https://bit.ly/LeprousProgresja
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
https://ebilet.pl

Zaprasza Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!