Midnight Oil zapowiadają nowy album – „Resist”

W dniu dzisiejszym zespół Midnight Oil zapowiedział premierę nowego materiału, który zostanie wydany w 2022 roku. Będzie to 12 premierowych piosenek, a cała płyta nosi tytuł „Resist”.

Nowy album jest poniekąd oświadczeniem zespołu, który wielokrotnie głosił iż „lepiej umrzeć na nogach, niż żyć na kolanach”. Jak sam tytuł wyjaśnia, „Resist” angażuje się w problemy dnia dzisiejszego i jutra. Jako singiel zwiastujący nową płytę wybrano utwór „Rising Seas”, który odnosi się do kryzysu klimatycznego w typowo bezkompromisowy sposób.

Zespół Midnight Oil potwierdził, iż nadchodząca trasa koncertowa będzie ich ostatnią, ale wcale nie oznacza to końca ich twórczości. Każdy z członków formacji będzie kontynuował własne projekty przez kolejne lata. Wszyscy pozostają bardzo otwarci na wspólne nagrywanie nowej muzyki w przyszłości, jak również wspieraniu innych artystów. Na ten moment Midnight Oil ogłosili pierwsze daty koncertów w Australii i Nowej Zelandii, rozważane są kolejne międzynarodowe koncerty.
„Resist” będzie ich 15-tym studyjnym albumem, odkąd zespół wkroczył na post-punkową scenę muzyczną w 1978 roku. Zaczynali od koncertów w popularnych australijskich pubach i mniejszych klubach. Przez ostatnie cztery dekady stworzyli niezliczoną ilość utworów, w tym takie klasyki jak „I Don’t Wanna Be The One”, „Power & The Passion”, „US Forces”, „Best of Both Worlds”, „The Dead Heart” czy „Gadigal Land (feat. Dan Sultan, Joel Davison, Kaleena Briggs & Bunna Lawrie)”.
Mockup - Midnight Oil - Resist.jpg
Album „Resist” będzie dostępny w przedsprzedaży od poniedziałku 29 listopada.
Tracklista:

1. Rising Seas
2. The Barka-Darling River
3. Tarkine
4. At the Time of Writing
5. Nobody’s Child
6. To the Ends of the Earth
7. Reef
8. We Resist
9. Lost At Sea
10. Undercover
11. We Art Not Afraid
12. Last Frontier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *