Ruszyło głosowanie na Top Radia 357

LISTA 357 UTWORÓW WSZECH CZASÓW. NOMINACJA DO GRAND PRESS DIGITAL

  • Po raz pierwszy ponad 37-tysięczna społeczność Patronów ułoży Top Radia 357 – listę najważniejszych, zagranicznych utworów wszech czasów
  • Rozpoczęło się głosowanie online, które potrwa do 28 grudnia do godz. 12:00
  • Każdy Patron może oddać 35 głosów, wybierając spośród 1385 utworów
  • Pierwsze 100 utworów zostanie zaprezentowanych 1 stycznia 2022 r. w godz. 9:00 – 21:00
  • Top Radia 357 poprowadzą: Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach
  • W systemie do głosowania na LP357 dodana została możliwość odsłuchania fragmentów utworów
  • Radio 357 zostało nominowane do nagrody Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej

Pierwsze takie zestawienie

1 stycznia 2022 roku wyemitowane będzie pierwsze pełne wydanie Topu Radia 357. To zestawienie 357 najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów. Wyłoni je społeczność ponad 37 tysięcy Patronów.

 

– 1 stycznia tego roku zorganizowaliśmy wydanie zerowe. Każdy z nas zaprezentował w nim swój prywatny Top. Warunki były jeszcze zupełnie inne. Radio 357 wystartowało na dobre dopiero kilka dni później. System do głosowania był jeszcze dość śmiałym marzeniem. Teraz możemy już zrobić Top z prawdziwego zdarzenia. I zrobimy – mówi Piotr Stelmach, który poprowadzi Top wraz z Marcinem Łukawskim i Markiem Niedźwieckim.

Głosowanie właśnie wystartowało i potrwa do 28 grudnia.

– Ja też zagłosuję. Wybór będzie bardzo trudny. Tym bardziej proszę nie odkładać głosowania na ostatni moment. I oszczędnie gospodarować głosami, żeby wszystkich nie wykorzystać na samym początku. Warto zrobić kilka podejść. Chodzi o to, żeby radio pięknie zagrało – mówił Marek Niedźwiecki, ogłaszając na antenie Radia 357 start głosowania.

Patroni mogą zgłosić własne propozycje

W tym roku wybrać można spośród 1385 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną. Głosujący mają do dyspozycji 35 głosów. Dodatkowo każdy może zgłosić 7 utworów, których jego zdaniem brakuje wśród propozycji do głosowania.

– Zapraszamy Patronów do współtworzenia Topu także na etapie kompletowania listy propozycji. Tytuły najczęściej zgłaszane dodamy do głosowania na kolejny Top. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło zagłosować na najważniejsze dla siebie utwory. To tworzy niepowtarzalny klimat tej audycji, który trudno opisać i na który czekamy cały rok. Na szczęście po drodze jest jeszcze 3 maja i Polski Top. To dwa zupełnie wyjątkowe spotkania z muzyką, która brzmi wtedy jak nigdzie indziej – mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

Audycja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 21:00. – A może trochę dłużej – dodaje Piotr Stelmach.

Głosowanie z możliwością odsłuchania fragmentów utworów

Zespół Radia 357 rozbudował system do głosowania online na cotygodniową Listę Piosenek. Nowa funkcja umożliwia odsłuchanie fragmentów utworów.

– W prośbach Patronów właśnie ta funkcja wskazywana była jako najbardziej potrzebna. Dzięki niej głosowanie będzie wygodniejsze. Lista Piosenek co tydzień wzbogaca się o nowe propozycje do głosowania. Teraz będzie można łatwiej przypomnieć sobie każdy utwór przed oddaniem głosu. To też dowód na to, że uważnie czytamy opinie Patronów i gdy tylko jest to możliwe – wychodzimy im naprzeciw – tłumaczy Ewa Mieczławska, koordynująca prace nad uruchomieniem systemu do głosowania na Listę Piosenek i Top.

 

“Radio internetowe, które zostało liderem rynku”

 

Radio 357 otrzymało nominację do nagrody Grand Press Digital. Jest przyznawana za “innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu „Press” wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

 

– Właśnie przygotowujemy się do pierwszej rocznicy nadawania. Zaczęliśmy zaledwie w styczniu. Cała nasza jeszcze krótka historia pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, gdy w jednym szeregu stoją ludzie z pasją oraz ci, którzy są skłonni wesprzeć ich w realizacji śmiałych wizji. Dostrzeżenie tego przez specjalistów to namacalny sygnał, że ten model i ten wysiłek procentują. To ogromna satysfakcja dla całego naszego zespołu i – jestem przekonany – dla naszych Patronów – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

 

Obecnie społeczność Patronów Radia 357 liczy 37 790 osób wspierających je co miesiąc kwotą 738 000 zł. To największy projekt finansowany społecznościowo w serwisie Patronite.

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.

 

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.

 

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3000 odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4000 godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

 

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie prawie 38 000 Patronów przekazuje prawie 740 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

 

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!