Od dziś wspierać można cel 30. Finału WOŚP

1 grudnia to start pierwszych form wsparcia celu 30. Finału WOŚP, czyli okulistyki dziecięcej. Od dziś akcję wesprzeć można m.in. uczestnicząc w aukcjach, dokonując wpłaty do eSkarbonek lub wysyłając SMS.

Aukcje Allegro dla WOŚP

Zgodnie z tradycją, z początkiem grudnia startuje jedna z najpopularniejszych i najbardziej widowiskowych form wsparcia Finału, czyli aukcje Allegro dla WOŚP. Na stronie aukcje.wosp.org.pl po raz kolejny wystawić lub licytować można będzie tysiące przedmiotów od serca i wyjątkowych wydarzeń.

Do zdobycia są m.in. bojka ratownicza przekazana przez samego Davida Hasselhoffa oraz udział w najbliższym Rajdzie Barbórka u boku Krzysztofa Hołowczyca i Kajetana Kajetanowicza.

Do historii aukcji Allegro dla WOŚP przeszły wyjątkowe aukcje sernika Dawida Podsiadło, repliki Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk, czy książki „Inaczej” Radka Kotarskiego, do której autor dodał… Ferrari. Tylko ubiegłoroczna akcja to 205 tys. wystawionych aukcji i zebrane ponad 30 milionów złotych.

Aukcje w ramach 30. Finału potrwają do 14 lutego.

eSkarbonka

Sympatycy WOŚP cel 30. Finału wesprzeć będą mogli również – po raz piąty w historii – za pośrednictwem eSkarbonki, napędzanej przez Mastercard.
Taką wirtualną puszkę założyć może każdy (również przedstawiciele segmentu MŚP z myślą o swoich firmach), cały proces zajmuje dosłownie kilka minut, a wpłat dokonuje się za pomocą wygenerowanego linku, korzystając z bezpiecznych bezgotówkowych płatności online.
Założenia eSkarbonki, podobnie jak zgłoszenia online do wybranego Sztabu, dokonać można na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl.
Rok temu eSkarbonka cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, bowiem z opcji wsparcia celu zbiórki tą metodą skorzystały prawie 22 tysiące osób, co pozwoliło na zebranie 17,8 miliona złotych, czyli 29 razy więcej środków niż podczas 28. Finału WOŚP.
Wpłać środki do eSkarbonki Jurka Owsiaka

SMS

Do 14 lutego cel Finału wspierać można wysyłając SMS o treści SERCE na 75 565*. Tylko w ubiegłym roku wysłanych zostało 444 177 tego typu wiadomości, z czego rekordzista wysłał ich aż 241.

Co ważne, wszyscy operatorzy uczestniczący w akcji, przekazują Fundacji WOŚP całość swojego przychodu.

* Koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 PLN NETTO (6,15 PLN z VAT)

Dowiedz się, ile już zebraliśmy w ramach akcji SMS-owej

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Finałowy etap Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców to moment kulminacyjny każdego Finału WOŚP. Specjalna aplikacja, poprzez którą firmy mogą włączyć się do tej prestiżowej formy wsparcia Finału WOŚP i zawalczyć o Złote Serduszka (wykonane ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego Finału) oraz Złote Karty Telefoniczne PLAY, dostępna jest na stronie licytacja.wosp.org.pl.
Podczas 29. Finału WOŚP Serduszko numer 1 (zresztą już po raz trzeci w swej historii) zdobyła firma Bio-Gen z Łodzi, która przekazała na finałowe konto 677 777 zł. Złotą Kartę z numerem 1 wygrała firma ITA TOOLS, wpłacając 181 818 PLN.

Wsparcie online – wpłaty ze strony WOŚP, na Facebooku i do Skarbon Wirtualnych

Wpłaty na WOŚP dokonać można także bezpośrednio z poziomu strony internetowej Fundacji WOŚP. Darczyńca ma do wyboru 4 najczęściej wybierane kwoty, może także wpisać swoją, dowolnie wybraną, sumę. Decyduje również, czy wpłaty dokonuje jednorazowo, czy też cyklicznie – co miesiąc.

Specjalna zbiórka uruchomiona została też na kanale w mediach społecznościowych, na którym Fundacja jest bardzo aktywna, czyli Facebooku.

1 grudnia to również moment uruchomienia Skarbon Wirtualnych – cel Finału wesprzeć można dołączając do Wirtualnego serca na Wspieram.to, Światełka do Nieba na Zrzutka.pl lub dedykowanej zbiórki na Siepomaga.pl.

30. Finał pod hasłem “Przejrzyj na oczy”

W trakcie jubileuszowej zbiórki wolontariusze z całego świata kwestować będą na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej.

Celem Finału jest również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji.

fot. Łukasz Widziszowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!