ABBA w świątecznym klimacie i w szczytynym celu

ABBA przedstawia świąteczny utwór „Little Things”. Cały dochód z singla wesprze Unicef oraz fundację Global Child Protection.

Uważamy, że nie można zlikwidować biedy bez wzmacniania praw kobiet – czytamy w oświadczeniu, które przygotowali Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid. – Dlatego wspieramy Unicef, który chroni dziewczęta przed seksualną przemocą i pomaga im poprzez Global Child Protection Fund. Wiele lat temu zrobiliśmy tak z singlem „Chiquitita”. Teraz postanowiliśmy dać Unicefowi gwiazdkowy prezent naszą drugą charytatywną piosenką „Little Things” z albumu „Voyage”.
„Little Things” opowiada o radości bożonarodzeniowego poranka w gronie rodziny. Piosenka pochodzi z najnowszego albumu grupy „Voyage”, który dotarł na 1. miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. To także najszybciej sprzedająca się w tym roku płyta na Wyspach i 10. longplay zespołu ABBA na szczycie brytyjskiego zestawienia.

Utwór „Little Things” ukazuje się wraz z teledyskiem, który wyreżyserowała laureatka Grammy i BRIT, wieloletni fanka zespołu ABBA – Sophie Muller (Gwen Stefani, Annie Lennox, Sade, Beyoncé, Rihanna, Radiohead, Björk). Klip przestawia grupę ambitnych uczniów, którzy dają świąteczny występ, wcielając się w grupę ABBA.
Wracając po blisko 40 latach, ABBA wydała w ubiegłym miesiącu album „Voyage”, który z miejsca dotarł na szczyt listy sprzedaży w 18 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii czy Szwecji. Płyta trafiła również na 2. miejsce Billboard 200. W pierwszym tygodniu od premiery, „Voyage” rozszedł się w nakładzie miliona kopii i zgromadził 190 milionów streamów.
Pochodzący z płyty singiel „I Still Have Faith In You” właśnie został nominowany do Grammy w kategorii Nagranie roku.
W 2022 roku Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid pojawią się jako cyfrowe awatary i razem z 10-osobowym zespołem dadzą jedyne w swoim rodzaju koncerty. Przełomowe, innowacyjne występy odbędą się w specjalnie wybudowanej ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3 tysiące widzów. Podczas show, które rozpoczną się 27 maja 2022 roku, fani usłyszą największe przeboje zespołu oraz dwie piosenki z najnowszej płyty „Voyage” – „I Still Have Faith In You” i „Don’t Shut Me Down”.
Za reżyserię koncertu ABBA Voyage odpowiada Baillie Walsh („Zakochany głupiec”, „Być jak James Bond”, „Springsteen and I”), a produkcją zajęli się Svana Gisla („Blackstar/Lazarus” Davida Bowiego, Beyoncé i Jay Z dla HBO, „Springsteen and I”) oraz Ludvig Andersson („A potem tańczyliśmy”, „In My Head” Yunga Leana, „Mamma Mia! Here We Go Again”).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!