Modern Talking – „Alone” po raz pierwszy na winylu

Po 22 latach od premiery, ósmy album niemieckiego duetu Modern Talking – „Alone” ukazuje się na podwójnym winylu!

Zamów „Alone”
„Alone” to ósmy album, zaś drugi w kolejności jaki został nagrany po reaktywacji niemieckiego duetu Modern Talking w 1998. Wydany dotychczas na całym świecie wyłącznie w postaci płyty kompaktowej 22 lutego 1999 roku, jest to jednocześnie pierwszy album po powrocie zespołu na niemiecki rynek muzyczny zawierający szesnaście całkowicie nowych nagrań.
Jako album płyta odniosła olbrzymi sukces komercyjny zdobywając w 1999 roku czołowe miejsca list przebojów w poszczególnych krajach, w tym w Niemczech, Turcji, Estonii, Argentynie i na Węgrzech osiągając miejsce 1. W samych tylko Niemczech album „Alone” sprzedał się w ponad 700-tysięcznym nakładzie, co dało mu status podwójnie platynowej płyty w tym kraju. Ponadto w Polsce, Finlandii, Szwajcarii, Szwecji oraz na Łotwie album osiągnął status platynowej lub podwójnie platynowej płyty, zaś w Czechach, Austrii i Argentynie pokrył się złotem. W zestawieniu rocznym albumów wydanych w Europie w 1999 roku ósmy krążek duetu również otrzymał status podwójnie platynowej płyty.
„Alone” jest również wyjątkowy w karierze grupy pod innym względem – to na tym właśnie krążku Thomas Anders zadebiutował jako kompozytor i autor tekstów w Modern Talking komponując w całości nagrania „Love Is Like A Rainbow” i „For Always And Ever” oraz pisząc teksty do dwóch innych nagrań – „It Hurts So Good” oraz „I’ll Never Give Up”. Album promowały dwa nagrania wydane na singlach – „You Are Not Alone” oraz „Sexy Sexy Lover” do których nakręcono teledyski.
Po 22 latach od pierwszego wydania ósmego w dyskografii Modern Talking albumu „Alone” wyłącznie na płycie CD, Sony Music Poland wspólnie z Thomas Anders Fan Club Polska oraz portalami Thomas-Anders.pl i Modern-Talking.com.pl przedstawia wersję winylową tego krążka. Dzięki inicjatywie polskiego fan clubu i wytwórni jest to zarazem premierowe, pierwsze na świecie wydanie tego materiału na podwójnej płycie winylowej w całej dyskografii zespołu.
Dodatkowo w środku albumu na kopertach do obu płyt znajdują się po raz pierwszy w historii Modern Talking poprawione, kompletne teksty piosenek z płyty „Alone”.
Modern Talking - Alone - The 8th Album - Mockup Front JPG.jpg
Modern Talking - Alone - The 8th Album - Mockup Back JPG.jpg
Tracklista:

LP 1
Strona A
1. You Are Not Alone
2. Sexy, Sexy Lover
3. I Can’t Give You More
4. Just Close Your Eyes
5. Don’t Let Me Go

Strona B
1. I’m So Much In Love
2. Rouge Et Noir
3. All I Have
4. Can’t Get Enough
­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­
LP 2
Strona A
1. Love Is Like A Rainbow
2. How You Mend A Broken Heart
3. It Hurts So Good
4. I’ll Never Give You Up

Strona B
1. Don’t Let Me Down
2. Taxi Girl
3. For Always And Ever

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *