Brazylijski zespół Tribal Scream wydaje swój debiutancki album „Sacred Legacy”

Tribal Scream to zespół założony w 2020 roku, ale doświadczenie i rozgłos jego członków, weteranów wielkich brazylijskich kapel metalowych, stworzyły ogromne oczekiwanie wokół wydania pierwszego albumu zespołu, oczekiwanego przez EPkę „Tribal Scream”, z 2020 roku, oraz za singiel „We Shall Remain”, z 2021 roku, część debiutu. Tribal Scream liczy się w swojej formacji z wokalistą Vitorem Rodriguesem (Victorizer, ex-Torture Squad, Voodoopriest), gitarzystą Mauricio Nogueira (ex-Matanza, Matanza Inc., Krisiun, Torture Squad), basistą Vinnie Savastanno (ex-Playriff , Army, Rygel ) i perkusista Rômulo Jorge „Minduim” (Ave Noturna, Victorizer).

Wydany 3 grudnia 2021 roku „Sacred Legacy” jest już na wszystkich platformach streamingowych, a jego fizyczna wersja z utworami z pierwszej EPki, ponownie nagranej jako bonus, jest teraz dostępna w dystrybucji za pośrednictwem WYN Records. Sprawdź album tutaj:

Brzmienie Tribal Scream odzwierciedla długotrwałą i słynną trajektorię jego członków i prezentuje mieszankę wszystkiego, co muzycy stworzyli w swojej karierze, z wyjątkową muzykalnością, czymś pierwotnym, potężnym i plemiennym, jak sama nazwa wskazuje. Plemienny krzyk nazwy zespołu obejmuje znacznie więcej niż krzyk rdzennych plemion, to krzyk wszystkich plemion uciskanych przez standardy społeczne: rdzennych, czarnoskórych i LGBTQIA+, którzy cierpią z powodu przemocy i uprzedzeń, artystów traktowanych jak włóczęgi, kobiety, które są uciskane i traktowane jako gorsze. Tribal Scream to coś więcej niż krzyk, to powstanie przeciwko niesprawiedliwości.

O wydaniu albumu basista Vinnie Savastanno skomentował:

Sacred Legacy jest dowodem na to, że kiedy wszyscy grają dla drużyny, każdy ma swoją chwilę chwały. Na płycie nie ma przez cały czas wyróżniającego się najlepszego strzelca. Tam, gdzie powinien. Wszyscy pisali i grali za darmo, bo wszyscy wiedzieli gdzie musieli iść. A ty, metalowy basista, który twierdzi, że styl nie daje miejsca twojemu instrumentowi, ta gra jest moim argumentem w formie Thrash/Death przeciwko twojej mowie”.

Sprawdź także kanał YouTube Tribal Scream, na którym dostępne są filmy ze wszystkimi utworami z debiutanckiej EPki zespołu:

Możesz również wesprzeć zespół za pośrednictwem Bandcamp www.tribalscreamofficial.bandcamp.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!