Ruszyły eSkarbonki jubileuszowego 30. Finału WOŚP!

  • Mastercard gra z WOŚP już po raz dziesiąty, a po raz piąty wyposaża kwestujących w eSkarbonki.
  • Swoją eSkarbonkę założyć może każdy, także przedstawiciele firm z segmentu MŚP, dołączając tym samym do grona Wolontariuszy 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie tej jubileuszowej edycji, już po raz dziesiąty, partnerem w wielkiej zbiórce będzie Mastercard. Piąty rok z rzędu firma dostarczy eSkarbonkę – zaawansowane technologicznie i wygodne narzędzie, umożliwiające kwestowanie na rzecz Fundacji WOŚP w internecie. Swoją eSkarbonkę założyć może każdy, a proces jej rejestracji trwa tylko kilka minut. W ten łatwy sposób można dołączyć do zaszczytnego grona Wolontariuszy WOŚP, dokładając swój czas, zaangażowanie oraz cegiełkę finansową do zbiórki. Środki zebrane podczas tegorocznego Finału zostaną wykorzystane na  zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wirtualne puszki napędzane przez Mastercard

Dzięki współpracy Mastercard z Fundacją, już od początku grudnia można kwestować na rzecz WOŚP on-line poprzez specjalne eSkarbonki. W ciągu pierwszego tygodnia na konto eSkarbonki 30. Finału wpłynęło już 96 000 zł od ponad 3 000 darczyńców. Swoją eSkarbonkę, podobnie jak w roku ubiegłym, założyć mogą także średnie i małe przedsiębiorstwa, solidarnie włączając się w zbieranie datków na rzecz wsparcia okulistyki dziecięcej. Do tej pory założono 16 222 wirtualnych puszek, z czego ponad 13 000 eSkarbonek założonych zostało w dniu startu. Stanowi to 60% wszystkich eSkarbonek, funkcjonujących w trakcie 29. Finału. Link do każdej z nich, jej właściciel – Wolontariusz, których na dzień dzisiejszy jest 15 428, może rozesłać do grona swoich przyjaciół i znajomych, poszerzając tym samym grono darczyńców, którzy będą mogli przyłączyć się do akcji z każdego miejsca na świecie. Każdy kto zdecyduje „dołożyć się” do wirtualnej puszki, będzie miał szansę zapoznać się z jedną z kilkunastu ciekawostek dotyczących WOŚP. Ci, którzy jako sposób wpłaty wybiorą kartę Mastercard, będą mogli wybrać jedną z piosenek granych w czasie poprzednich Finałów WOŚP, która znajdzie się na jubileuszowej, specjalnej playliście.
W czasie ubiegłorocznego 29. Finału, eSkarbonka cieszyła się rekordowym zainteresowaniem – skorzystały z niej 22 tysiące osób, zbierając łącznie 17,8 miliona złotych. To 29 razy więcej niż podczas 28. Finału WOŚP. Wpłata dokonywana za pomocą bezpiecznego, specjalnie wygenerowanego linka była w roku pandemii Covid-19 najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem wsparcia WOŚP. W tym roku może okazać się równie przydatna i przyjazna, dlatego warto o niej pamiętać.

Nie byłoby WOŚPu bez Wolontariuszy. Od 30 lat poświęcają swój czas, żeby w dniu Finału być tam, gdzie są darczyńcy. Nadal lubimy spotkania z ludźmi na żywo, kwestowanie do puszek, krótkie rozmowy na ulicach wielu miast na świecie. Musimy jednak pamiętać, jak nasze życie zmieniła pandemia Covid-19 i zrobić wszystko, żeby bezpiecznie dotrzeć do całego morza dobrych ludzi. Dlatego z radością, od pięciu lat korzystamy z dostarczanych przez Mastercard technologicznych rozwiązań, które pozwalają nam rekordowymi kwotami zapełniać eSkarbonkę. Zakładajcie swoje. Zapełniajcie puszki znajomych. Grajcie z nami przez cały grudzień i styczeń!

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP

MC_x_WOSP_baner_6.jpg

Wszystkie eSkarbonki są dostępne pod linkami zaczynającymi się od eskarbonka.wosp.org.pl. Strona ta chroniona jest przez bezpieczne połączenie i posiada certyfikat bezpieczeństwa. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo, każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke. Do zbiórki można dołączyć również korzystając ze strony głównej eSkarbonki, która zawsze znajduje się pod tym samym adresem: eskarbonka.wosp.org.pl.

#dumnizpomagania – tak brzmi hasło tegorocznego zaangażowania Mastercard w WOŚP. W stu procentach odzwierciedla ono to, co czujemy, kiedy po raz 10 możemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oferując to na czym znamy się najlepiej – technologiczne, bezpieczne rozwiązania. Już po raz piąty do dyspozycji darczyńców oddajemy eSkarbonkę – mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku, z radością będą ją zapełniać. Każda dorzucona złotówka ma znaczenie!

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe

W dniu 30. Finału do zbiórki na rzecz WOŚP będą mogli, już po raz 9., dołączyć użytkownicy Twittera. Za każdego Twitta oznaczonego #MastercardGrazWOSP, Mastercard przekaże na rzecz Fundacji 5 zł. W 2021 roku padł rekord, a na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło ponad 358 tysięcy złotych, pochodzących z 71 673 unikalnych tweetów. Już po raz kolejny pracownicy warszawskiego biura zaangażują się w WOŚP również bezpośrednio, zakładając własny Sztab i jako wolontariusze zapełniając swoje puszki w dniu Finału.
Kwestowanie do eSkarbonek jest możliwe od pięciu lat. W pierwszym roku swoje „wirtualne puszki” założyło ponad 2 200 pełnoletnich wolontariuszy, zbierając blisko 170 tysięcy złotych. W roku 2019 do eSkarbonek wpłacono aż 317 705 zł. W 2020 roku ten wynik został podwojony: dokonano łącznie 11 573 wpłat, z których zebrano 612 820 zł. Rekordowy, 2021 rok, to 22 000 wpłat i finalna kwota 17,8 mln złotych.
fot. Łukasz Widziszowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!