Łukasz Łyczkowski & 5 RANO przedstawia nowy utwór – “Niepokonany”

Utwór ,,Niepokonany” jest pierwszym singlem zapowiadającym album ,,Credo” Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO, który ukaże się wiosną 2022 roku. Autorem tekstu jest lider zespołu, Łukasz Łyczkowski. Muzykę skomponował razem z Łukaszem Łabędzkim.

Inspiracją do napisania utworu jest historia życia przyjaciela zespołu, Armina Meistera. To młody i pełen optymizmu człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności imponuje wielu swoją postawą i dystansem do swoich problemów. Bardzo często można go spotkać za kulisami koncertów zarówno Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO jak i wielu innych znakomitych polskich zespołów rockowych. Armin pojawia się zresztą w klipie zespołu i pozostawia po sobie niezapomniane wrażenie.

 

Łukasz Łyczkowski: – Przyjaźń Łyczka z Arminem to specyficzna relacja, która trwa kilkanaście lat. Nasz braterski duet emanuje dystansem do otaczającej rzeczywistości i prześmiewczym podejściu do siebie i świata. Nasza relacja przypomina przyjaźń Himilsbacha z Maklakiewiczem lub jak kto woli Flipa i Flapa. Po prostu braterstwo gorola z hanysem, a więc musi się dziać…

 

Utwór w swojej stylistyce muzycznej także jest swoistym hołdem dla wielkich artystów, którzy nieustająco inspirują Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO. Klasyczne rockowe brzmienia, mocne bębny i gitary uzupełnia mocny i wybijający się ponad przeciętność głos wokalisty.

Teledysk nagrano w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy (zdjęcia Michał Jagiełło). W klipie możemy też zobaczyć sceny z koncertu w Siemianowicach Śląskich i w rodzinnym domu w Lędzinach A. Meistera (zdjęcia: Tomasz Bulenda).

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.

Łukasz Łyczkowski, lider i wokalista zespołu to najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W finale zajął drugie miejsce.

Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. Zespół gra po całej Polsce, aby dotrzeć ze swoją muzyką do jak najszerszego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

https://www.facebook.com/5RANOrockband

https://www.instagram.com/5rano_rockband/

https://www.youtube.com/channel/UCFuJqaQIMjyGVwfBh9N6ylQ

4 thoughts on “Łukasz Łyczkowski & 5 RANO przedstawia nowy utwór – “Niepokonany”

  1. Zespołu słucham od trzech lat, miałam to szczęście być na kilku koncertach i za każdym razem czuję niedosyt. Bardzo się cieszę, że niebawem nowa płyta, a utwór,, Niepokonany ” to muzyczna satysfakcjonująca wędrówka po naszych głodnych dobrej muzyki duszach.

  2. Pierwszy raz trafiłam na koncert zupełnie przypadkiem-i teraz już wiem, że nie ma przypadków. Ta energia, charyzma, perfekcjonizm muzyków, wyśmienity głos, podejście do ludzi, oddanie fanów-tak mnie ujęło, że jestem z Zespołem od czterech lat i ciągle czuję niedosyt i tęsknotę za koncertami. Teraz oczekujemy na nową płytę ” Credo “.

  3. Staramy się jeździć na każdy koncert chociaż wiadomo że nie raz się nie uda, polecam każdemu przyjść, posłuchać i zobaczyć jak wygląda koncert chłopaków, kto raz zobaczy zostanie i się wciągnie, to nasze życie to nasz rock & roll

  4. Przejechałam wiele kilometrów za zespołem aby móc słuchać ich muzyki i zapewniam to nie koniec.
    Kto chociaż raz na żywo usłyszał ich brzmienie to wpada po uszy. Ogromnie się cieszę, że niebawem ukaże się ich nowa płyta na którą tak wszyscy czekamy. Zapewniam to będzie muzyczna uczta. Polecam wszystkim zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!