SYMPTONE udostępnił drugi singiel promujący album “MindBox”

  SOCIAL to drugi singiel promujący album „MindBox”. Opisuje on schizofreniczne rozbicie targanego wewnętrznymi konfliktami społeczeństwa. „Każda opinia, która nie pasuje do przyjętego “status quo” poprawnego myślenia, jest dziś automatycznie tłamszona i zakrzyczana – jedyne, co wydaje się liczyć w tym dialogu, to totalna dominacja strony przeciwnej.”- mówi Piotr Kłęczek, wokalista zespołu. „W tej walce nie ma wygranych – wszystkie potyczki są sterowane przez wyższą, niewidzialną sferę, która czerpie korzyści z eskalujących konfliktów i podziałów. “Social” jest próbą opisania rzeczywistości, w  której retoryka walki o prawa grup społecznych używana jest jako narzędzie kontroli i władzy, przystrojonej w zwodniczo piękne słowa i populistyczne schematy.”

   SYMPTONE to czteroosobowy skład z Rzeszowa, który od dwóch lat udowadnia, że polska scena rockowo-metalowa wciąż ma się dobrze. Zespół z lekkością porusza się po gatunkach tj. grunge, nu-metal, czy punk rock, serwując słuchaczom energetyczną bombę zarówno podczas koncertów, jak i na nagraniach studyjnych. Wpadające w ucho melodie przeplatają się tu z misternie skonstruowanymi riffami cięższego kalibru, a przekaz każdego z tekstów wzmacnia charakterny wokal, któremu nie straszny zarówno śpiew czysty, jak i brudny rockowy pazur.

W bieżącym roku SYMPTONE wystąpił m.in. na Antyfeście Antyradia oraz na szczecińskim Festiwalu Garaże, w obu miejscach goszcząc na podium jako jeden z finalistów przeglądu.  W poczet osiągnięć zespołu wpisują się koncerty zagrane m.in. w towarzystwie zespołów Pidżama Porno, Luxtorpeda, Illusion i Dziwna Wiosna. W ciągu ostatnich miesięcy zespół intensywnie pracował nad wydaniem debiutanckiego krążka pt. „MindBox”, którego premiera planowana jest na styczeń 2022.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!