Soundtrack „King’s Man: Pierwsza misja”, czyli uwspółcześniona klasyka

5 stycznia do polskich kin trafi „King’s Man: Pierwsza misja”, tymczasem fani już mogą cieszyć się soundtrackiem do filmu z Ralphem Fiennesem w roli głównej. Za muzykę odpowiadają uznani kompozytorzy Matthew Margeson i Dominic Lewis.

Matthew Margeson pracował już przy dwóch pierwszych obrazach z serii „Kingsman”, a tym razem do współpracy zaprosił Dominica Lewisa. – Od dawna chcieliśmy napisać wspólnie soundtrack – mówią twórcy. – W końcu się udało. Jeden motywował i inspirował drugiego, by stworzyć najbardziej unowocześnioną wersję dawnych orkiestrowych ścieżek dźwiękowych. Skupiliśmy się na mocnej melodii i jak ta melodia podróżuje przez film w towarzystwie porywających aranżacji. A wszystko w zgodzie z wrażliwością i wizją reżysera, Matthew Vaughna. Obydwaj jesteśmy bardzo dumni z tej muzyki i mamy nadzieję, że uda nam się zabrać słuchaczy w niezapomnianą muzyczną podróż.
„King’s Man: Pierwsza misja” to prequel poprzednich filmów Vaughna – „Kingsman: Tajne służby” oraz „Kingsman: Złoty krąg”. Na ekranie poznajemy początki pierwszej niezależnej, działającej w pełnej tajemnicy, agencji wywiadowczej. Najgorsi tyrani i zbrodniarze w historii spiskują, by wywołać wojnę, której ofiarą padną miliony ludzi. Tylko jeden człowiek może ich powstrzymać, o ile zdąży…
Za reżyserię odpowiada Matthew Vaughn, a w rolach głównych występują Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans, Matthew Goode, Tom Hollander, Harris Dickinson, Daniel Brühl, Djimon Hounsou i Charles Dance. Film powstał na podstawie serii komiksów „Kingsman” Marka Millara z ilustracjami Dave’a Gibbonsa.
Matthew Margeson to amerykański kompozytor, który od ostatnich 10 lat pisze i aranżuje muzykę filmową. Pracował przy takich dziełach jak seria „Kingsman”, „Osobliwy dom Pani Peregrine” Tima Burtona, „Eddie zwany Orłem” czy „Rocketman”.
Jego pierwsza ścieżka dźwiękowa do pełnometrażowego obrazu, do „Skyline”, zapewniła mu nominację dla kompozytora roku podczas Úbeda Film Music Festival. Z kolei soundtrack do filmu „Eddie zwany Orłem” zdobył nominacje do nagród ASCAP i World Soundtrack.
Margeson pracował także w przy serialach i grach wideo, by wymienić chociażby produkcje „Rozbici”, „Mogło być gorzej”, „All-Stars Battle Royale” czy „Knack”. Ponadto produkował piosenki do filmu „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”.
Dominic Lewis to brytyjski kompozytor filmowy i telewizyjny. Zaczynał karierę w przemyśle rozrywkowym, pracując w dziale muzyki przy produkcjach „Jak wytresować smoka”, „Kung Fu Panda 2”, „X-Men: Pierwsza klasa”, „Kot w butach”, „Ralph Demolka” czy „Sherlock Holmes”. Ostatnio pracował przy filmach „Zakładnik z Wall Street”, „Peter Rabbit” i jego sequelu oraz przy serialu „The Man in the High Castle”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *