Recenzja albumu Moral Panic – Nothing But Thieves

Nothing but Thieves to rockowy zespół założony w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Tworzą go: wokalista i gitarzysta Conor Mason, gitarzysta Joe Langridge-Brown, gitarzysta i keyboardzista Dominic Craik, basista Philip Blake oraz perkusista James Price. Swoim debiutanckim singlem Itch zwrócili na siebie zainteresowanie stacji radiowych. Zostali również wybrani przez wokalistę My Chemical Romance, Gerarda Waya do supportowania trasy Awolnation. I można powiedzieć, że właśnie od supportowania wszystko się zaczęło, gdyż na początku swojej kariery grali przed takimi gwiazdami jak: Arcade Fire, George Ezra, Twin Atlantic, Twenty One Pilots czy Muse. W 2014 roku podpisali się z wytwórnią RCA Records (Sony Music Entertainment) i jej nakładem końcem 2015 roku wydali swój debiutancki album – Nothing But Thieves. Ale to nie o nim wpis, tylko o najnowszym wydawnictwie grupy – albumie Moral Panic.

Muszę przyznać, że jest to moja ulubiona płyta zespołu. Wydana została pod koniec 2020 roku, a promowało ją aż 5 singli. Drugim z nich był Real Love Song, z którą wiąże się ciekawa historia. Zespół był na Malezji, gdzie radio pełne było miłosnych piosenek i ballad. Podczas przeprowadzania wywiadu dziennikarz zwrócił więc uwagę muzykom, że nie mają wielu love songs jako zespół. Słowa te niejako popchnęły Nothing But Thieves do stworzenia piosenki – incepcji, Real Love Song. Nawiązując do grupy: “chodzi o ironię wszystkich tych piosenek napisanych o czymś, co tak naprawdę nie jest tym, czym jest”. Szczególnie polecam Wam wersję utworu z udziałem Bucharest Symphony Orchestra!

Czwartym singlem promującym album Moral Panic było cudowne Impossible. W pewnym sensie Impossible jest całkowitym przeciwieństwem pozostałych utworów na albumie, które pełne są niepokoju i zamieszania w związku z tym, co dzieje się obecnie na świecie. Impossible to powiew możliwości i nadziei na płycie Moral Panic. Ważnym utworem jest także wymowne Can You Afford to Be An Individual? Jest to jednocześnie najmocniejsza i najbardziej polityczna piosenka zespołu do tej pory. Członkowie Nothing But Thieves nie kryją dumy z nagrania tego utworu. Wielu z nich przyznaje, że jest wręcz ich ulubionym.

Moral Panic to bardzo wartościowa pozycja w dyskografii Nothing But Thieves. Płyta, poza mądrymi tekstami i zróżnicowanymi melodiami, ma także optymalną długość – składa się na nią 11 utworów o łącznej długości 43 minut.

Nothing But Thieves mają w Polsce naprawdę wierne grono swoich fanów, którzy tłumnie uczęszczają na występy grupy, a bilety na koncert sprzedają się bardzo szybko. Najbliższa szansa zobaczenia Nothing But Thieves na żywo będzie już 7 kwietnia 2022 roku, gdy zagrają koncert w warszawskim EXPO XXI.

Wszystkie koncerty Nothing But Thieves w Europie znajdziecie na TimeForGig.

Lista utworów:

 1. Unperson (3:24)
 2. Is Everybody Going Crazy? (3:57)
 3. Moral Panic (3:40)
 4. Real Love Song (3:42)
 5. Phobia (4:04)
 6. This Feels Like The End (4:02)
 7. Free If We Want It (3:52)
 8. Impossible (4:08)
 9. There Was Sun (4:03)
 10. Can You Afford To Be An Individual? (3:56)
 11. Before We Drift Away (4:14)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!