Debiutancki singiel i płyta zespołu Sunday Morning

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Nie ma tam nic“, pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Sunday Morning „Sunday Morning“, która ukaże się w piątek 14. stycznia 2022r.

Piosenka „Nie ma tam nic” jest dostępna w serwisie YouTube:

Zespół Sunday Morning powstał w listopadzie 2015 roku w Lesznie z inicjatywy perkusisty Andrzeja Maya. Od tamtej pory zyskuje coraz większe rzesze fanów, zbierając pozytywne recenzje i komentarze. Fascynacje i inspiracje muzyczne poszczególnych muzyków mocno od siebie odbiegają, a mimo to razem tworzą harmonijny kolektyw. Po ponad sześciu latach poszukiwań swojej muzycznej drogi, zespół wydaje debiutancką płytę zatytułowaną… „Sunday Morning”.

Płyta zawiera dziewięć utworów o zróżnicowanej stylistyce. Wpływ na to mają wspomniane wcześniej zróżnicowane inspiracje muzyczne członków zespołu, a za sprawą pianisty także korzenie z półwyspu Iberyjskiego. Portugalczyk Iuri Gaspar to absolwent Wyższej Szkoły Muzyki w Lizbonie, który od 2014 roku mieszka w Polsce. Wszystkie te elementy wspaniale łączy, pochodząca z Kościana, utalentowana wokalistka Daria KaczórBoś. Dodatkowej energii daje kompozycjom sekcja dęta. Kompozytorem wszystkich utworów, a także autorem trzech tekstów na płycie jest gitarzysta Przemysław Maćkowiak. Także trzy teksty napisała wokalistka zespołu Daria KaczórBoś, a pozostałe trzy leszczyńska poetka Sabina Klak.


Płytę nagrano w składzie:

Daria KaczórBoś – śpiew, chórki

Przemysław Maćkowiak – gitary

Iuri Gaspar instrumenty klawiszowe

Sławomir Pluta gitara basowa

Andrzej May perkusja

Rafał Gubański – saksofony

Gościnnie:

Damian Ruskowiak – trąbka

Realizacja nagrań: Marcin Samarzewski, Maciej Sztyma, Tomasz Maciejewski

Mastering: Marcin Samarzewski, Studio Wiosenna w Lesznie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!