Meat Loaf nie żyje. Artysta miał 74 lata

Gwiazda amerykańskiej sceny, Meat Loaf, który stworzył przeboje, m.in. “Bat Out Of Hell” czy “I’d Do Anything For Love”, zmarł w wieku 74 lat. Jak czytamy w oświadczeniu na jego stronie internetowej, w ostatnich chwilach towarzyszyła mu ukochana żona Deborah, a wcześniej także córki Pearl i Amanda. Nie podano przyczyny śmierci gwiazdora, chociaż wiadomo, że w przeszłości miewał ataki serca.

“Nasze serca są złamane, aby ogłosić, że niezrównany Meat Loaf odszedł dziś wieczorem z żoną Deborah u boku. Córki Pearl i Amanda oraz bliscy przyjaciele byli z nim przez ostatnie 24 godziny. Jego wyjątkowa kariera trwała przez sześć dekad. W tym czasie sprzedał ponad 100 milionów albumów na całym świecie i wystąpił w ponad 65 filmach, w tym w ‘Fight Club’, ‘Focus’, ‘Rocky Horror Picture Show’ i ‘Wayne’s World'” – przypomina w pożegnaniu menedżment wokalisty.

“‘Wiemy, jak wiele znaczył dla tak wielu z Was i naprawdę doceniamy całą miłość i wsparcie, gdy przechodzimy przez ten czas żałoby po stracie tak inspirującego artysty i pięknego człowieka. Dziękujemy za uszanowanie naszej potrzeby prywatności w tym czasie. Z jego serca do waszych dusz… nie przestawajcie nigdy dawać czadu!” – czytamy w oświadczeniu.

Urodzony w 1947 roku Meat Loaf uznawany jest za jednego z najważniejszych artystów rockowych XX wieku. Ma na swoim koncie dziesiątki albumów – studyjnych, kompilacji i koncertowych – a także setki milionów sprzedanych egzemplarzy płyt. Meat Loaf wystąpił w około pięćdziesięciu filmach i programach telewizyjnych, czasem jako on sam.

Jest głównie znany ze swoich występów na scenie muzycznej i płyty Bat Out of Hell (1977), która sprzedała się w ponad 43 milionach egzemplarzy, niemal wyrównując wynik finansowy albumu Thriller Michaela Jacksona. Mimo tego, że od jej wydania minęło trzydzieści lat, nadal corocznie sprzedaje się około 200 000 jej kopii. Do jego najpopularniejszych piosenek zaliczyć należy „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)” oraz „Rock and Roll Dreams Come Through”, pochodzące z innego albumu, czyli z Bat Out of Hell II: Back Into Hell (1993), który sprzedał się w ponad 18 milionach egzemplarzy.

Meat Loaf wystąpił w około pięćdziesięciu filmach i programach telewizyjnych, czasem jako on sam. Najbardziej znany jest z roli w musicalu The Rocky Horror Picture Show (1975), gdzie zagrał Eddiego.

Największym przebojem artysty jest kompozycja „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!