Amerykańska współpraca Magdaleny Meisel

Związana z Filharmonią Częstochowską, finalistka licznych talent show w tym ”Bitwa na Głosy” w zwycięskiej grupie Piotra Kupichy czy ”Voice Of Poland” w grupie Marka Piekarczyka “Szansy na sukces” oraz w drugiej edycji programu X-FACTOR Magdalena Meisel we współpracy z amerykańska autorką tekstów Tiną Darleną Neumann członkinią NSAI,BMI ISSA SONGWRITER oraz utytułowanym producentem i muzykiem Michaelem Hēavnerem, stworzyli niezwykle interesujący utwór zatytułowany “I Flew To The Moon”. 

Producentem utworu jest Michael Hēavner, postać nietuzinkowa, absolwent kursów pianistycznych i interdyscyplinarnych na Uniwersytecie w Little Rock w Arkansas, pracujący dla muzyków na całym świecie, jako producent twórca oryginalnych projektów muzycznych. Przez piętnaście lat był dyrektorem artystycznym na Uniwersytecie Little Rock na Wydziale Tańca i Sztuki Teatralnej, równocześnie ucząc także technik nagraniowych i fortepianu. Przez wiele lat brał udział jako dyrektor muzyczny i  klawiszowiec w licznych produkcjach teatralnych na terenie USA m.in na trasach koncertowych Blues in the Night, Idols of the King i Always Patsy Cline. Koncertował też jako muzyk m.in ze zdobywcą nagrody Grammy Larrym Gatlinem a także z Charleyem Pride, Earlem Thomasem Conleyem, Davidem Ballem, Dale’em Hawkinsem, Narvelem Feltsem, Mike’iem Huckabee, The Platters, The Coasters i Rock & Roll Hall of Famer Percy Sledge. Pojawił się także na płytach koncertowych “Back By Popular Demand” i “Standing Room Only” The Diamonds i jako klawiszowiec na debiutanckim albumie Jeffa Batesa “Country’s My Middle Name”.

Natomiast pochodząca z Knoxwille w stanie Tennesee Tina Darlen Neuann jest m.in autorką utworu “Let it go today” wyprodukowanej przez Jima Reilleya z Nashville a także takich utworów jak “ My Sweet Southern Girl” Michaela Luska m.in. członka bandu Loretty Lynn czy “ Queen of the road” etc. 

Utwór, który wykonuje Magdalena Meisel utrzymany w stylu country nie jest on jednak typowym utworem gatunku, odnaleźć w nim można echa brytyjskiej grupy Fleetwood Mac choć oczywiście w amerykańskim oryginalnym brzmieniu tego stylu. Magdalena Meisel posiada w swoim dorobku wiele znakomitych wykonań, brała udział w licznych produkcjach i koncertach a wciąż rozwijając swoja karierę wokalną podjęła właśnie współpracę z producentami na całym świecie, jedną z pierwszych produkcji i owocem amerykańskiej współpracy artystki jest utwór “I Flew To The Moon”.

Posłuchajcie i oceńcie: 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!