Blossoms zrzucają bombę przewiązaną wstążką

Blossoms, nominowana do Mercury Prize indie popowa brytyjska grupa, ujawniła szczegóły czwartego, długogrającego albumu. Płyta „Ribbon Around The Bomb” ukaże się 29 kwietnia. Wraz z zapowiedzią zespół opublikował tytułowe nagranie, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem.

Klip do piosenki „Ribbon Around The Bomb” wyreżyserował dyrektor kreatywny Arctic Monkeys, Edwin Burdis. Singiel „Ribbon Around The Bomb” jest następcą ubiegłorocznego utworu „Care Fore”, który trafił na oficjalne playlisty Spotify New Music Friday, All New All Now czy The Indie List.

– Podczas trasy w 2019 roku byliśmy w Meksyku, gdzie odwiedziłem dom Fridy Kahlo – opowiada o utworze i całej płycie wokalista Tom Ogden. – Ktoś wtedy powiedział o jednym z jej obrazów, że jest jak bomba przewiązana wstążką (ribbon around a bomb). Od razu pomyślałem, że to świetny tytuł, który z miejsca wizualizuje się w myślach. Pomyślałem, że wiele rzeczy na świecie można opisać jako bombę przewiązaną wstążką. W tym sensie, że ludzie często maskują mroczne sprawy.
Za produkcję albumu odpowiadają uznani współpracownicy Blossoms, James Skelly i Rich Turvey. Podmiotem lirycznym dzieła jest postać „Autora” (The Writer).
– Im więcej pisałem, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że autor, który pojawia się w piosenkach to ja – tłumaczy Ogden. – Przez ostatnie 8 lat byliśmy tak zajęci, że nie mieliśmy czasu, by pomyśleć o wszystkim, co osiągnęliśmy. Byliśmy niesamowicie skupieni na przyszłości, na kolejnym albumie, na następnej trasie. Nasze życie najczęściej jest bowiem zaplanowana na dwa lata do przodu.
Na płycie „Ribbon Around The Bomb” znalazły się utwory „Ode To NYC”, który Tom nazywa „listem miłosny do ulubionego miasta i swoje żony” oraz „The Writer” traktujący o strachu i frustracji związanych z blokadą twórczą. Ponadto fani znajdą w zestawie jedną z dwóch miłosnych piosenek „Everything About You” (Tom ożenił się w ubiegłym roku) oraz „Visions” o sukcesie osiągniętym w młodym wieku.
Blossoms powstało w 2013 roku. Debiutancki album, zatytułowany po prostu „Blossoms” (2016), spędził dwa tygodnie na szczycie listy sprzedaży w UK, jak również zapewnił muzykom nominacje do BRIT Award i Mercury Prize. Wydany dwa lata później „Cool Like You” przyniósł takie przeboje jak „I Can’t Stand It”, „There’s A Reason Why (I Never Returned Your Calls)” i „How Long Will This Last?”. Ich trzeci album „Foolish Loving Spaces” trafił na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży. Dyskografię zespołu uzupełnia wydawnictwo „In Isolation/Live From The Plaza Theatre” z 2020 roku.
Lista utworów „Ribbon Around The Bomb”:
1. The Writer’s Theme
2. Ode To NYC
3. Ribbon Around The Bomb
4. The Sulking Poet
5. Born Wild
6. The Writer
7. Everything About You
8. Care For
9. Cinerama Holy Days
10. Edith Machinist
11. Visions
12. The Last Chapter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!