Andrea Bocelli, Lang Lang oraz Lei Jia w olimpijskim utworze

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli, światowej sławy chiński pianista Lang Lang i słynna chińska sopranistka Lei Jia połączyli swe siły, by stworzyć premierowy utwór – piosenkę „Forever You and Me” – muzyczny prezent na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Nagranie ukazało się we współpracy z Pekińskim Komitetem Organizacyjnym Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r. oraz Pekińską Federacją Kół Literackich i Artystycznych. Utwór jest dostępny na całym świecie za pośrednictwem Universal Music Group.
Ten artystyczny dar prezentowany przez wybitnych muzyków z Chin i Włoch – ponieważ Mediolan i Cortina d’Ampezzo będą gospodarzami Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 r. – „Forever You and Me” śpiewają w języku chińskim i angielskim Andrea Bocelli i Lei Jia, z towarzyszeniem Lang Langa przy fortepianie. Piosenka została skomponowana przez Shu Nan z tekstem Zhang Heping.

Andrea Bocelli mówi: – Wielką radością jest dla mnie współpraca z dwoma niezwykłymi chińskimi artystami – sopranistką Lei Jia i pianistą Lang Langiem – moim drogim przyjacielem. Jako artysta uważam, że moim obowiązkiem jest przemawiać do każdego serca. To był zaszczyt móc wnieść swój skromny wkład w najwspanialsze wydarzenie sportowe na ziemi, które odbywa się w kraju, który kocham i w którym mieszka jedna trzecia światowej populacji; kraju o wielkiej historii oraz kulturze. Kultura i sztuka, pod każdą szerokością geograficzną, są instrumentem wzajemnego zrozumienia i cennym wsparciem dla rozwoju i pokoju na świecie, zbliżającym ludzi i natychmiast eliminującym ewentualną nieufność.
Lang Lang dodaje: – Ta piosenka jest bardzo pięknie napisana i trafiająca w moje serce. Mam nadzieję, że dzięki swojej wspaniałej harmonii i podnoszącemu na duchu przesłaniu zbliży ludzi na całym świecie. Andrea i ja pracowaliśmy już wcześniej nad wieloma utworami muzycznymi, a Lei Jia jest również moją dobrą przyjaciółką, od wielu lat. Współpracujemy z przyjemnością, aby zaprezentować ten muzyczny dar na Zimowych Igrzyskach.
Lei Jia komentuje: – Dla mnie „Forever You and Me” jest echem lub wspomnieniem letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie 14 lat temu. Przywołuje również obraz Pekinu jako pierwszego na świecie podwójnego miasta olimpijskiego. Melodia jest ciepła i wzruszająca, teksty przywołują chińską kulturę. Chcielibyśmy podzielić się naszą pasją do sportów na śniegu i lodzie ze wszystkimi na świecie. Wierzę, że piosenka ta pozostanie w sercach ludzi na całym globie.
Kompozytor Shu Nan mówi: – Chiny bardzo się zmieniły w ciągu ostatniej dekady. Pekin stał się pierwszym miastem w historii, w którym odbyły się także letnie igrzyska olimpijskie. Zastanawiałem się, jak rozwinąć naszą historię i niejako objąć nią świat? Moją odpowiedzią była próba połączenia w procesie komponowania muzycznych idiomów: krajowego i międzynarodowego. Jestem bardzo podekscytowany, że piosenka ta połączyła we współpracy Lei Jię, Andreę Bocellego i Lang Langa, czyniąc ją pięknym muzycznym prezentem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Pamiętam, że w czasie świąt noworocznych nasi artyści zaczęli nagrywać swoje partie – ja pracowałem z Lei Jią w Pekinie, Andrea Bocelli nagrał swoją partię w Mediolanie, a Lang Lang był w Paryżu, żeby nagrać partię fortepianu. Nie byłoby to możliwe bez poświęcenia i ciężkiej pracy tych trzech niezwykłych artystów. Współpraca była świadectwem tego, co oznacza ta piosenka – pozostańmy razem dla wspólnej przyszłości, niezależnie od wschodu czy zachodu, przeszłości czy teraźniejszości, tożsamości narodowej czy międzynarodowej.
Długoletni współpracownicy Zhang Heping i Shu Nan uważają, że nowa piosenka odzwierciedla tradycyjną chińską filozofię, zgodnie z którą „ostateczna prawda powinna być ostateczną prostotą”. Dzięki prostym, ale znaczącym tekstom, delikatnym, ale mocnym melodiom, „Forever You and Me” jest odą do ducha olimpijskiego – pokoju, przyjaźni i jedności, wzywając do wspólnoty, współpracy i nadziei.
Utwór „Forever You and Me” jest wydany na całym świecie przez Universal Music Group i jest już dostępny w wersji cyfrowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!