Piętnasta edycja Record Store Day

Legacy Recordings ogłasza listę limitowanych winyli, które ukażą się 23 kwietnia i 18 czerwca podczas największego wydarzenia muzycznego na świecie.

Record Store Day to coroczny event, który został zainaugurowany w 2007 roku. Od tamtej pory zrzesza prawie 1400 niezależnych sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych i tysiące podobnych na całym świecie. Przez ostatnie piętnaście lat, RSD stało się międzynarodowym fenomenem, a tegoroczną edycję jako Global Ambassador wspiera Taylor Swift.
Aktualnie w polskiej edycji akcji bierze udział około 30 punktów sprzedaży. Inicjatywa gromadzi kolekcjonerów fizycznych nośników z muzyką. Najwięksi artyści specjalnie publikują limitowane edycje swoich płyt, które są dostępne wyłącznie za pośrednictwem sklepów, które partycypują w Record Store Day.
Lista tytułów, które zostaną wydane w pierwszym dniu akcji – 23 kwietnia:
Album Cover - Alice In Chains – We Die Young.jpg
Alice In Chains – We Die Young (12” Vinyl)
EP-ka Alice In Chains, która oryginalnie została wydana w 1990 roku jako promocyjny winyl, tym razem ukazuje się jako limitowane wydanie tylko i wyłącznie na RSD 2022. Trzy utwory zostały zremasterowane przez Boba Ludwiga, a dwa z nich ukazały się później na debiutanckim albumie AIC – „Facelift”.
Album Cover - Beth Orton – Central Reservation.jpg
Beth Orton – Central Reservation (2x 12” Pillar Box Red Vinyl)
Limitowane wydanie na podwójnym, kolorowym winylu. Wydany po raz pierwszy na płycie winylowej poza Stanami Zjednoczonymi od swojej oryginalnej premiery w 1999 roku. Album został nagrodzony statuetką Brit Awards, jak również był nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Prize.
Album Cover - Beth Orton – Trailer Park.jpg
Beth Orton – Trailer Park (2x 12” American Diner Blue Vinyl)
Limitowana edycja albumu „Trailer Park” na podwójnym, kolorowym winylu. Wydanie zawiera utwór „Whenever”, który nie znalazł się na poprzedniej wersji płyty winylowej.
Album Cover - Cypress Hill – The 420 Remixes.jpg
Cypress Hill – The 420 Remixes (10’’ Vinyl Single)
W 2021 roku grupa Cypress Hill świętowała 30 lat od premiery debiutanckiego albumu. Winylowy singiel „The 420 Remixes” zawiera 2 nowe remixy, które zostały wcześniej wydane tylko i wyłącznie w digitalowej edycji albumu.
Album Cover - Future – DS2.jpg
Future – DS2 (2×12’’ Teal Vinyl)
„DS2” to trzeci studyjny album amerykańskiego rapera Future. Specjalnie z okazji RSD zostanie wydany na podwójnym, kolorowym winylu.
Album Cover - Joan Jett & The Blackhearts – Acoustics.jpg
Joan Jett & The Blackhearts – Acoustics (12’’ Vinyl)
„Acoustics” to pierwszy winyl od Joan Jett & The Blackhearts. Zawiera 8 akustycznych utworów, w tym 5 z podwójnego winyla „Changeup”. Pozostałe 3 piosenki to ekskluzywne wersje na RSD 2022.
Album Cover - Lou Reed – I’m So Free The 1971 Demos.jpg
Lou Reed – I’m So Free: The 1971 Demos (12’’ Vinyl)
27 października 1971 roku Lou Reed wziął udział w swojej pierwszej solo sesji nagraniowej. Album „I’m So Free: The 1971 Demos” jest zbiorem 13 utworów, które ukazują się po raz pierwszy na winylu. Powstały one w ciszy i spokoju, kiedy artysta pracował sam, zanim rozpoczęła się jego legendarna kariera. Kolejne cztery dekady przyniosły mu spektakularny sukces, od tamtego czasu wydał ponad 30 albumów studyjnych.
Album Cover - Mariah Carey – #1’s.jpg
Mariah Carey – #1’s (2x 12’’ Vinyl)
“#1’s” to kolekcja pierwszych trzynastu singli Mariah Carey, które zdobyły szczyt amerykańskiej listy Billboard. Oryginalnie wydany w 1998 roku album z największymi hitami artystki zawiera takie utwory jak „Always Be My Baby”, „Fantasy” czy „One Sweet Day”. Winylowe wydanie „#1’s” na RSD 2022 zawiera dodatkowe 4 utwory.
Album Cover - Patti Smith – Curated by Record Store Day.jpg
Patti Smith – Curated by Record Store Day (2x 12’’ Vinyl)
Podwójny winyl z klasykami Patti Smith wydanymi w okresie 1974-1996. Zawiera takie przeboje jak „Gloria”, „Because The Night”, „Dancing Barefoot” czy „People Have The Power”.
Album Cover - Primal Scream – Shine Like Stars (Weatherall Mix).jpg
Primal Scream – Shine Like Stars (Weatherall Mix) (12’’ Single)
Remix utworu „Shine Like Stars” autorstwa Andrew Wheateralla zostaje wydany po raz pierwszy na winylu. Ta wersja utworu została stworzona z inicjatywy gitarzysty Andrew Innesa po tym jak zespół świętował 30-lecie wydania albumu „Screamadelica” w 2021 roku.
Album Cover - Santana – Splendiferous Santana.jpg
Santana – Splendiferous Santana (2x 12’’ Vinyl)
„Splendiferous Santana” to wydana na podwójnym winylu kompilacja, za której skład był odpowiedzialny sam Carlos Santana. Zawiera utwory, które zostały nagrane w latach 2003 – 2019. To właśnie wtedy powstały świetnie przyjęte przez fanów i krytyków muzycznych albumy jak „Shaman”, „All That I Am” oraz „Corazón”.
Album Cover - Sara Bareilles – Little Voice.jpg
Sara Bareilles – Little Voice (12’’ Vinyl)
W tym roku mija 15 lat od wydania albumu „Little Voice”. Z tej okazji specjalnie na RSD ukaże się nowa edycja debiutanckiego albumu Sary Bareilles. Zawiera on największe przeboje, w tym hit „Love Song” oraz uwielbiane przez fanów utwory „Gravity” oraz „Bottle It Up”. Płyta „Little Voice” pokryła się platyną w Stanach Zjednoczonych, a Sara otrzymała dwie nominacje do nagród Grammy za singiel „Love Song”.
Z kolei 18 czerwca swoją premierę mają takie wydawnictwa jak:
Album Cover - Miles Davis – What It Is Montreal 7783.jpg
Miles Davis – What It Is: Montreal 7/7/83 (2x 12’’ Vinyl)
Ten podwójny album został zarejestrowany podczas występu na Festival International De Jazz De Montreal w lipcu 1983 roku. Poza Milesem Davisem udział w nim wzięli John Scofield na gitarze, Bill „The Other Bill Evans” Evans na saksofonie, flecie i elektronicznym pianienie, Darryl Jones na basie oraz Al Foster na perkusji. Cała zawartość została doskonale zremasterowana i zremiksowana. Na winylu ukaże się po raz pierwszy, specjalnie na RSD 2022. Zawiera takie utwory jak „Star People”, „Hopscotch” czy „Jean-Pierre”.
Pearl Jam – Live On Two Legs (2x 12’’ Transclucent Vinyl)
Oryginalnie wydany w 1998 roku album „Live On Two Legs” jest zapisem trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, kiedy promowali album „Yield”.
Album Cover - Prince – The Gold Experience.jpg
Prince – The Gold Experience (2x 12’’ Transclucent Gold Vinyl)
„The Gold Experience” to pierwszy pełnowymiarowy materiał, który zawierał na okładce powiązany z artystą symbol. Został wydany w czasie, kiedy Prince prowadził swego rodzaju walkę z kompleksem przemysłowym dużej wytwórni. Zawiera ballady „The Most Beautiful Girl in the World”, „Gold” oraz singiel “Eye Hate U”. Specjalne wydanie na RSD 2022 jest nawiązaniem do wydanego w 1995 roku promo krążka. Podwójny, półprzezroczysty winyl w kolorze złotym na którym znajdują się dodatkowe remiksy piosenki „Eye Hate U”.
Lista sklepów, które biorą udział w Record Store Day 2022 w Polsce dostępna jest tutaj: https://recordstoredaypolska.com/sklepy
Więcej informacji na temat Record Store Day 2022: https://recordstoredaypolska.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!