Opaska Roberta Lewandowskiego na aukcji Radia 357

RUSZA WSPÓLNA AKCJA RADIA 357 i POLSKIEJ MISJI MEDYCZNEJ DLA UKRAINY
Słynna opaska Roberta Lewandowskiego na aukcji Radia 357
 • Radio 357 organizuje akcję charytatywną na rzecz Ukrainy
 • Jest prowadzona wspólnie z Polską Misją Medyczną
 • Aukcję z udziałem słuchaczy poprowadzi na antenie Kuba Strzyczkowski
 • Licytowane będą przedmioty podarowane przez Roberta Lewandowskiego, Roberta Makłowicza, Agnieszkę Holland, Olega Sencowa i Wojciecha Grzędzińskiego
 • Dziennikarze wystawiają swoje przedmioty na Allegro Charytatywni
 • Ruszyła także zbiórka online poprzez serwis Patronite
 • Za zebraną kwotę zostaną zakupione środki medyczne dla ukraińskiej służby zdrowia
 • Radio 357 udostępniło wszystkie swoje materiały dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę w darmowym podcaście „Agresja na Ukrainę”

Puste magazyny szpitali ukraińskich
– W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną – mówi Julia Kohman, koordynująca jej przebieg po stronie Radia 357.
Zebrane środki umożliwią zakup materiałów pierwszej pomocy medycznej i ich transport do Ukrainy. – Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które zgłaszają nam swoje potrzeby, a my organizujemy i opłacamy zakup i przewóz tak, aby jak najszybciej dotrzeć z tym, czego brakuje najbardziej – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.
Opaska Lewandowskiego, o której mówił cały świat
W rekordowym tempie zgromadzone zostały przedmioty na licytację. – Będzie o co powalczyć. Nasi słuchacze słyną z hojności, dlatego staramy się zawsze rewanżować atrakcyjnymi przedmiotami na aukcjach. W grudniu czapeczki kierowców F1 osiągnęły astronomiczne kwoty. Liczymy, że i tym razem uda się zebrać istotną kwotę i pomóc wielu osobom – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.
Wśród licytowanych przedmiotów podarowanych przez znane osoby będzie między innymi słynna już opaska Roberta Lewandowskiego. Dokładnie tę opaskę kapitańską w barwach ukraińskich założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę, 26 lutego 2022 roku. Był to gest solidarności z Ukraińcami. Napisał wtedy w swoich mediach społecznościowych: „Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje #StandWithUkraine”.
Oleg Sencow to ukraiński reżyser, który sprzeciwiał się aneksji Krymu. Był więziony przez Rosjan i prowadził protest głodowy. Będąc w niewoli w kolonii karnej na Syberii stworzył film „Numery”. Zwycięzca aukcji otrzyma pakiet filmowy, a w nim plakat promujący tę niezwykłą produkcję wraz z podpisami ekipy filmowej oraz planszę z akcji „Free Oleg Sentsov”.
2 marca reżyser i laureat Nagrody Sacharowa poinformował, że dołączył do wojskowej obrony terytorialnej. „Wygramy tę wojnę, bo nie mamy innego wyjścia. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie całego świata” – mówił w nagraniu opublikowanym przez Euromaidan Press.
W skład zestawu filmowego wchodzi także płyta DVD z filmem Agnieszki Holland „Obywatel Jones” z autografem reżyserki.
Do kupienia będzie także ukraińska, wyszywana ręcznie koszula przywieziona z Ukrainy przez Roberta Makłowicza oraz wysokiej jakości wydruk zdjęcia laureata World Press Photo Wojciecha Grzędzińskiego z granicy polsko-ukraińskiej z sygnaturą.
Aukcja na antenie Radia 357 w piątek, 4 marca od 16:00 do 19:00. Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski. Licytować będzie można telefonicznie: 510 357 357.
Przedmioty dziennikarzy na Allegro Charytatywni i zbiórka online
Oprócz aukcji antenowej pomóc można także poprzez serwis Allegro Charytatywni. To tutaj trafią przedmioty podarowane przez dziennikarzy Radia 357:
 • Specjalna audycja „Max 357” dla jednego słuchacza od Piotra Kaczkowskiego
 • Audycja „W 4 oczy” z Michałem Olszańskim
 • Porcelanowy kot z Ćmielowa od Haliny Wachowicz
 • Ceramika z Mariupolu od Ernesta Zozunia
 • Wyjątkowy żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa
 • Unikatowe płyty od Marcina Cichońskiego, Marty Kuli i Marka Niedźwieckiego
 • Koszulka Dynama Kijów od Mateusza Kuźniewskiego
 • Fryderyk i zapaska od Dagi Gregorowicz
 • Książka Suworowa z autografem autora od Andrzeja Rudke
 • Ostatnie zdjęcie wykonane przed wybuchem wojny przez Rafała Gontarza
 • Spoty reklamujące zwycięzcę aukcji w wykonaniu Filipa Jaślara, Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy
Aukcje są dostępne pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/Radio_357. Osoby chcące wesprzeć akcję wpłatą mogą skorzystać ze specjalnego profilu stworzonego we współpracy z serwisem Patronite: http://patronite.pl/pmm.
Wszystkie informacje o akcji zebrane są na specjalnej stronie https://pomagamy.Radio357.pl
Materiały dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę dostępne są w darmowym podcaście „Agresja na Ukrainę”: https://radio357.pl/twoje357/audycje/agresja-na-ukraine
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Justyna Mączka, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół dziennikarzy, reporterów oraz korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.
Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3000 odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4000 godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.
Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 43 000 Patronów przekazuje ponad 800 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.
Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!