Coldfire prezentuje „Dwanaście kroków”

Każdy z nas kocha muzykę od młodości, znamy się od dawna, ale nasza współpraca na polu muzycznym jakim jest granie rocka zaczęła się dopiero w 2018 roku. Skład i nazwa zespołu ukształtowała się w 2020 po ostatecznej krystalizacji i kilku zmianach kadrowych. Z grubsza tak powstał zespół ColdFire.
Zaczęliśmy swoją wspólną zabawę z tą formacją od grania coverów, między które wplataliśmy coraz więcej autorskich kawałków. Po zagraniu kilku koncertów nastał czas pandemii, co zaskutkowało sporą ilością autorskiego materiału napisanego podczas lockdownu. Paradoksalnie pandemia nam pomogła. Na początku 2021 roku zaczęliśmy nagrywać swoją pierwszą płytę studyjną. Pod koniec maja ukazał się krążek „Dwa kolory życia”. W swoich kompozycjach próbujemy zawrzeć problemy współczesnego świata. Ogółu i jednostki. Problemy takie jak różne alienacje, uzależnienia, ogólny upadek człowieczeństwa, totalne osiągnięcie dna. Ale także to, że jest jeszcze nadzieja i dobro na świecie. I to, że każdy może się zmienić, odnaleźć siebie od nowa, naprawić błędy. Życie nie jest wieloma odcieniami szarości, ale ma wyraźne dwa kolory. Przechodząc w siebie, mieszając i zacierając między sobą granice tworzą szarość, ale skrajnie są one dwa…Jak dobro i zło.
Jako zespół nie zamykamy się w jednym klimacie muzycznym jakim jest rock, ale wzbogacamy go o swoje pomysły, różne metrum, nawiązania do innych stylów muzycznych (nawet różne klimaty w obrębie jednego utworu), progresję itp.
W składzie ColdFire znajdują się zarówno muzycy z wykształcenia jak i samoucy. W ten sposób się chyba uzupełniamy.
Stały człon zespołu:
Szymon Binek – bas
Błażej Rzepka – gitara rytmiczna, wokal
Szymon Panek – instrumenty klawiszowe
Tomasz Mizerny – perkusja
Gościnnie:
Michał Jędryszek – gitara

Foto : Zespołu z FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!